Jak vybírat dárek pro miminko

Datum publikace: 18.04.2013

Kategorie: Miminko

Jdete k příbuzným nebo ke známým na návštěvu a vybíráte dárek pro miminko? Připravili jsme pro Vás několik šikovných tipů a praktických rad, které Vám pomohou dobře vybrat.  

Udělejte dvojnásobnou radost
Koupit dárek pro miminko není v dnešní době žádný problém. Kojeneckého zboží je v obchodech spousta. Ovšem vybrat dárek, který miminko opravdu využije, je už o něco těžší. Většina z nás automaticky přijde do oddělení hračkářství nebo dětského textilu, najde regál vyhrazený pro odpovídající věkovou kategorii a koupí nejčastěji chrastítko, bodíčko, roztomilé botičky nebo megabalení ponožek, které miminko nemůže nikdy unosit. Novopečenou maminku samozřejmě potěší každý dárek jako projev pozornosti, když se nám však podaří koupit něco opravdu užitečného, je radost dvojnásobná.

Oblečky pro novorozence a kojence
Pokud kupujete oblečky, je dobré pamatovat na to, že děti velmi rychle rostou. Oblečení velikosti 62 nebo 0-3 dostane čerstvě narozené miminko obvykle nejvíce. Všichni totiž máme tendenci, kupovat novorozeněti automaticky novorozenecké oblečení. Miminko však roste jako z vody a spoustu oblečků nestihne vzít vůbec na sebe. Neuškodí proto myslet trochu dopředu a koupit třeba 74. Navíc, jestliže se jedná o první miminko, lze předpokládat, že bude mít po nějaké době sourozence. A protože nikdo neví, jakého bude sourozenec pohlaví, je lepší volit pohlavně neutrální barvy a vzory. 

Hračky a ostatní dárky
Než se pustíte do pořízení hračky nebo jiné věci pro miminko, snažte se nenápadně zjistit, co miminko už má, a co naopak ne. Abyste nepřinesli jen další dudlík nebo chrastítko do sbírky. Opatrní buďte s pořízením větších věcí, zde je lepší se předem domluvit s ostatními „dárci“. Náš tip: Miminka mají ráda hudební hračky a předměty vydávající zvuky. Hitem mezi kojenci jsou také hračky se zrcátky a provázky. Další praktické tipy, jak vybrat hračku pro miminko, najdete v kategorii Hračky pro děti. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru.  

Tagy: dárek | dárek pro miminko | hračky | miminko | oblečky pro miminko

Komentáře