Kojenecká voda pro miminko

Datum publikace: 31.03.2012

Kategorie: Miminko

Jakou vodu dávat miminku? Je lepší převařená voda z vodovodního řadu, anebo kojenecká voda? Jaké složení by měla mít kojenecká voda pro miminko? 

Na vodu z kohoutku pozor 
Nevýhodou vody z vodovodního řadu je obsah látek, které jsou pro kojence a batolata nevhodné. Jedná se především o dusičnany, soli a minerální látky. Ledviny malých dětí ještě nedokážou vylučovat z organismu cizorodé a minerální látky močí, a proto se v nich mohou tyto látky usazovat. Z tohoto důvodu je pro miminka mnohem vhodnější balená kojenecká voda.

Žádoucí složení  
Kvalitní kojenecká voda má takové složení, které nezatěžuje lidský organismus. Kvalitě kojenecké vody odpovídají také některé druhy neperlivých neochucených minerálních vod.  Než balenou kojeneckou nebo minerální vodu koupíte, čtěte pečlivě složení na zadní etiketě. Důležité jsou především tyto hodnoty: celkový obsah dusičnanů v kojenecké vodě by neměl přesahovat 15 mg/l a obsah sodíku by neměl překročit 25 mg/l. Obsah minerálních látek by neměl překročit 500 mg/l.

Kojenecká voda pro maminky   
Protože v období těhotenství a kojení jsou ledviny maminek vystaveny zvýšené zátěži, je kojenecká voda vhodná také pro ně. Pití kojenecké vody může organismu hodně ulehčit.  

Přečtěte si také

Tagy: kojenecká voda

Komentáře