Miminko

Dětská koupelna plná zábavy

Kdybyste se zeptali těch nejmenších dětí, která místnost je jejich nejoblíbenější, většina z nich Vám odpoví, že koupelna. Miminka, batolata i předškoláci vodu milují. Naše tipy pro bezpečné, zábavné a pohodlné koupání a další doplňky do koupelny se Vám proto jistě budou hodit.

pokračovat na článek

Podzim přichází, oblékněte své děti včas!

S koncem prázdnin přichází čas pořídit dětem nejen školní pomůcky, ale také oblečení na chladnější sezónu. Ovšem nakupování oblečení s dětmi je náročné jak na čas, tak i na trpělivost. Když ale známe přesnou velikost našich ratolestí, proč si neusnadnit práci nákupem v e-shopu?

pokračovat na článek

Značkové oblečky pro miminka a batolata za skvělé ceny

Ať už pořizujete kompletní výbavičku pro miminko, anebo průběžně doplňujete šatník svých ratolestí batolecího až předškolního věku, jistě oceníte pohodlný nákup v internetovém obchodě, který nabízí spojení kvality a příznivé ceny. Výběrový second hand se sídlem v Anglii nás zaujal pestrou paletou značkového oblečení pro děti.

pokračovat na článek

Praktické tipy pro péči o miminko i maminku

Pořizujete výbavičku pro miminko, anebo už si užíváte první chvilky se svým růžovoučkým novorozencem? Máme pro Vás několik praktických tipů, které oceníte při péči o miminko i o sebe.

pokračovat na článek

Co mají v horku pít malé děti?

Horko, děti a tekutiny… Jak je to správně? Mají kojené děti v letních vedrech dostávat ještě vodu nebo ovocné šťávy? A co by měly pít starší děti nebo ty, které jsou na umělém mléku?

pokračovat na článek

Využijte výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma

Čekáte nebo už máte miminko a nechce se Vám nakupovat dětskou výživu a kojenecké zboží v hypermarketu, drogerii, lékárně, či jiném kamenném obchodě? Šetřete svůj čas, energii i peníze a nakupujte vše pro miminko pěkně z pohodlí Vašeho domova. Nyní navíc můžete využít výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma.

pokračovat na článek

Roční miminko přestává být miminko

Roční miminko přestává být miminko a stává se z něho batole. Batolecí věk trvá od 1 roku věku do tří let. Dítě se v něm učí chodit, dochází k velkému rozvoji sociálních, pohybových a motorických dovedností.

pokračovat na článek

Jedenáctiměsíční miminko se už umí samo zabavit

Jedenáctiměsíční miminko si už dokáže samo čtvrthodinku hrát. Většina dětí však dává přednost skutečným věcem před hračkami, a proto proveďte základní zabezpečení místností a odstraňte vše nebezpečné z dosahu dítěte. 

pokračovat na článek

Autosedačky Cybex uspěly v testech bezpečnosti 2012

Spotřebitelská organizace Stiftung Warentest, která je obdobou českého dTestu a německý automotoklub ADAC zveřejnily výsledky aktuálních testů bezpečnosti dětských autosedaček. V nich zcela propadlo pět sedaček i renomovaných značek, které ADAC označil jako nebezpečné. Historického úspěchu naopak dosáhla značka Cybex, která v hodnocení obstála se všemi pěti zúčastněnými sedačkami.

pokračovat na článek

Desetiměsíční miminko dobře chápe význam slova „ne“

Desetiměsíční miminko je velice hbitý tvoreček. Bravurně leze po čtyřech, a proto je také velmi rychlé. Dobře rozumí slovu „ne“, ale když se mu to bude hodit, bude dělat, že slůvku nerozumí.  

pokračovat na článek

Devítiměsíční miminko se učí první slova

Pokud jste se nemohli dočkat, až Vám Váš malý tvoreček poprvé řekne „máma“ nebo „táta“, tak jste se konečně dočkali. Devítiměsíční miminko to dokáže.

pokračovat na článek

Osmiměsíční miminko už umí také zlobit

Osmiměsíční miminko už přesně ví, co chce, i co nechce, a umí Vám to dát patřičně najevo. Většina maminek si stěžuje, že je jejich osmiměsíční miminko zlobí, a to především při jídle. 

pokračovat na článek

Sedmiměsíční miminko začíná lézt

Sedmiměsíční miminko nejenže začíná lézt, ale některé se dokonce dokáže také samo postavit. Zvýšeně slintá, protože se mu klubou první zoubky, a dává do pusinky vše, co najde.   

pokračovat na článek

Šestiměsíční miminko nemůžete nechat ani chvilku bez dozoru

Šestiměsíční miminko je už velmi čiperné. Umí se samo převrátit, posadit, a dokonce i doplazit za věcí, která ho zajímá. Nesmíte ho proto nechat ani chvilku bez dozoru mimo jeho postýlku či ohrádku. 

pokračovat na článek

Pětiměsíční miminko už může jíst tuhou stravu

Pětiměsíční miminko už může začít jíst jednopruhovou tuhou stravu. Pokud je však plně kojeno, získá dostatek živin z mateřského mléka.  Miminko dělá velké pokroky v rozvoji pohybových dovedností i společenského rozvoje.  

pokračovat na článek

Čtyřměsíční miminko si vynucuje Vaši pozornost

Čtyřměsíční miminko není rádo samo. Chce být s Vámi a často si proto vynucuje Vaši pozornost. Jednou z možností je pláč, ale může Vás k sobě vábit také vydáváním různých hlásek nebo dokonce slabik. 

pokračovat na článek

Tříměsíční miminko potřebuje první hračky

Tříměsíční miminko už prospí mnohem méně času než novorozeně. V tomto období již plně zvládá techniku sání, a proto není po jídle vyčerpané, ale má potřebnou energii na zkoumání okolního světa. 

pokračovat na článek

Dvouměsíční miminko Vás odmění prvním úsměvem

Dvouměsíční miminko stejně jako měsíční miminko většinu času prospí. Zbytek pak věnuje sání, které je jediným zdrojem jeho potravy, prozkoumávání tohoto světa a učení se novým věcem.  

pokračovat na článek

Antibiotika v těhotenství a při kojení

Čekáte miminko, nebo ho kojíte, a onemocněla jste chorobou, která se léčí podáváním antibiotik? Bojíte se, aby antibiotika neublížila miminku? Antibiotika v těhotenství a při kojení lze užívat. Ovšem pouze některé druhy.  

pokračovat na článek

Měsíční miminko většinu času prospí

Měsíční miminko neboli novorozeně si postupně zvyká na svět, na který přišlo. Snadno se proto unaví a má velkou potřebu spánku. Měsíční miminko spí až 20 hodin denně.

pokračovat na článek