Miminko

Zavádění příkrmů. Kdy začít?

Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.

pokračovat na článek

Kojení Vás může ochránit před rakovinou prsu

Ženy, jejichž příbuzné trpí nebo trpěly nádorem prsu, by se měly rozhodnout, že budou kojit.

pokračovat na článek

Díl 19. Klubou se mu první zoubky!

Některé miminko má svůj první zoubek již v šesti měsících, jiné si na něj musí počkat až do devátého měsíce. Většina miminek se však může pochlubit svými prvními zoubky ve věku kolem sedmi měsíců.  

pokračovat na článek

Kojte své děti! Budou z nich lepší studenti!

Studenti, které jejich matky kojily, získávají na střední škole lepší známky než jejich spolužáci krmení jako miminka z lahve.

pokračovat na článek

Příkrmy - jaké potraviny?

U nás se obvykle začíná zeleninou, aby si dítě hned zpočátku nezvyklo na sladkou chuť a poté by zeleninu mohlo odmítat. Je možné začít i kaší, pokud je dítě hladovější či pokud se v noci často budí (což ale nemusí být způsobeno hladem, ale pouze zvykem).

pokračovat na článek

Nejčastější jména pro miminka

Vybíráte jméno pro Vaše miminko? Přinášíme Vám seznam nejčastějších jmen miminek  ze začátku roku 2010. 

pokračovat na článek

Díl 18. Výživový průvodce pro maminky malých lezců

Milá maminko, začněte si zvykat na to, že období, kdy jste své děťátko našla na stejném místě, kde jste je nechala, končí!

pokračovat na článek

Díl 17. První půlnarozeniny

A je to tady! Vaše miminko slaví své první půlnarozeniny! Ani se nenadějete a bude to rok, co se stalo členem Vaší rodiny.

pokračovat na článek

Díl 16. Z miminka se klube člověk!

Nebude to dlouho trvat a Vaše miminko oslaví své první polonarozeniny. U dospělého člověka nemá smysl tyto půlroční životní etapy nějak významně zdůrazňovat, ale u tak malého tvorečka se toho v průběhu šesti měsíců změní opravdu hodně.

pokračovat na článek

Díl 15. Tahá za šňůry a pokouší se plazit!

V pěti měsících se z miminka stává sice malý, ale pěkně chytrý had. Začíná lumpačit a často Vás i překvapí nebo pobaví.

pokračovat na článek

Díl 14. Čtyři a půl měsíce

Neuplyne ani šest týdnů a Vašemu děťátku už bude půl roku! To ale uteklo, že ano! Ale nepředbíhejme událostem. Na období, kdy miminku bylo něco přes čtyři měsíce, si ještě nejednou rádi vzpomenete. 

pokračovat na článek

Díl 13. Co už dokáže čtyřměsíční dítě?

Když jste byla ve 4. měsíci těhotenství, možná si toho spousta lidí ani nevšimla. Dnes už Vaše miminko, kterému budou 4 měsíce, nemá nikdo šanci přehlédnout! 

pokračovat na článek

Díl 12. Velký skok: 12 až 14 týdnů

Tentokrát uděláme trošku větší skok a budeme se věnovat miminkům ve věku od dvanácti do čtrnácti týdnů. Vždyť Vaše miminko také udělalo ve svém vývoji velký skok! Jen si vzpomeňte, co umělo úplně na začátku, a porovnejte to s tím, co už umí teď!      

pokračovat na článek

Díl 11. Týden se dvěma jedničkami

Ani se nenadějete a Vašemu drobečkovi už bude čtvrt roku! Pokud se chcete dozvědět další zajímavosti ze světa miminek, pokračujte ve čtení našeho seriálu!   

pokračovat na článek

Díl 10. Devátý a desátý týden

A jak pokračuje vývoj miminka v devátém a desátém týdnu jeho života? Roste Vám před očima, má čím dál větší hlad a stává se z něho malý pozorovatel!   

pokračovat na článek

Díl 9. Dvouměsíční miminko

Možná se cítíte unavená z toho, že se už dva měsíce v jednom kuse staráte o svého malého tvorečka. Věřte ale, že toto období, kdy Vás děťátko tolik potřebuje, uteče jako voda. A proto si tento krásný čas užívejte!

pokračovat na článek

Díl 8. Sedmý týden života Vašeho děťátka

Už jsou mu skoro dva měsíce! Vědomě se na Vás směje bezzubou pusinkou a začíná čím dál více komunikovat! Také však mívá svou hodinku, kdy je k neutišení. Ale žádný strach! Poradíme Vám, co v této chvíli dělat! 

pokračovat na článek

Díl 7. Zábava pokračuje!

Milé maminky, v minulém dílu našeho seriálu jsme Vás upozornili na to, že Vaše miminko už jenom nejí, nespí a nenechá si měnit plenky, ale začíná také projevovat zájem o první hry. Přinášíme Vám další tipy, jak si se svým děťátkem trochu pohrát! 

pokračovat na článek

Díl 6. Začínáme si hrát!

Přišel čas, pořídit miminku jeho první hračky, tedy pokud je ještě nemáte. Ve věku pěti až šesti týdnů si totiž začíná hrát!

pokračovat na článek

Díl 5. Roste jako z vody!

Náš seriál o miminku pokračuje. Opět Vám přinášíme cenné rady, poznatky a doporučení, které Vám jistě usnadní Vaši šťastnou plavbu mateřstvím. Takže vzhůru na palubu, miminka volají!        

pokračovat na článek