Výbavička pro miminko

Datum publikace: 23.04.2012

Kategorie: Miminko

Čekáte miminko? Pak už jistě přemýšlíte o pořízení výbavičky. Pokud chcete, aby byla Vaše výbavička pro miminko kompletní, projděte si náš seznam.    

Základní vybavení pro miminko 
Vybavení pro miminko zahrnuje pořízení věcí, jako je dětská postýlka či kolébka s příslušenstvím (mantinely), povlečení a prostěradla do postýlky, dětský kočárek s fusakem, deka do kočárku, autosedačka, přebalovací pult s podložkou, vanička, osušky, žínky, látkové pleny a zavinovačky.

Drobnosti pro miminko
Dále budete potřebovat dětskou kosmetiku, tyčinky na čistění oušek, borová voda na očička, líh na ošetření pupíčku a tamponky, jednorázové pleny a vlhčené ubrousky, krém proti opruzeninám, nůžtičky na nehty, kartáček na vlásky, rektální teploměr, odsávačka hlenů na vysavač, kojenecké lahvičky, dudlíky, kojenecká voda a dle vlastního uvážení chůvička.          

Oblečení pro miminko 
První oblečení pro miminko záleží na ročním období, ve kterém se miminko narodí. Pořiďte si alespoň 8x kojenecké body, 6x kojenecký overal nebo dupačky, 5x pyžamko, 3x kabátek nebo svetřík, 2x kalhoty ke kabátku, 2x punčošky, 5x ponožky, 2x čepičku (materiál záleží na ročním období), 1x botičky, v chladných měsících pak ještě 2x kombinézu a rukavičky.  

Výbavička do porodnice
A co vzít miminku se sebou do porodnice? Plenky a ubrousky, látkovou plenu, zavinovačku, osušku, dudlík, 3x overal, 1x čepičku a oblečení domů – opět záleží na ročním období. Oblečení do porodnice kupujte ve velikosti 56 nebo 62. 

Přečtěte si také

Tagy: výbavička pro miminko

Komentáře