Co trápí miminko? Rýma, kašel, zoubky.

Datum publikace: 05.10.2012

Kategorie: Miminkovská trápení

Také miminka mají svá trápení. Mezi ta nejčastější patří rýma, kašel a bolest při prořezávání zoubků.

Miminkovská rýma
Rýma neboli zánět sliznice nosu představuje pro miminka závažnější problém než pro větší děti. Kromě toho, že se jim špatně dýchá, tak si jim hůře spí a především pije. Nehledě na to, že u miminek je větší riziko, že se jim rýma dostane do dutin. Co dělat: Dbejte na to, aby bylo miminko v klidu a v teple a před každým krmením mu rýmu odsajte, aby miminko mohlo pít, a aby nedošlo ke zhoršení jeho stavu. Procházka v kočárku za slunného počasí neškodí.      

Kašel u miminka
Pokud má miminko kašel, dávejte mu často pít. Doma zvlhčujte vzduch (odpařovačem nebo zavěšením mokrého prostěradla). Medikace závisí na typu kašle. V případě vlhkého kašle se podávají léky usnadňující vykašlávání hlenu, které je dobré podpořit odsáváním hlenu pomocí odsávačky. U suchého kašle podáváme léky, které kašel tlumí.   

Když rostou zoubky
Také prořezávající zoubky dokážou miminka pěkně potrápit. A jak můžete miminku ulevit od bolesti? Přikládáním studených obkladů na tváře. Masáží dásní. Podáváním čípků na zmírnění bolesti. Zakoupením speciálních kousátek. Kousátka lze nahradit tvrdým kouskem pečiva.

Přečtěte si také

Tagy: co trápí miminko

Komentáře