Aby spinkalo (jako) v bavlnce

Datum publikace: 10.04.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Měsíční miminko | Dvouměsíční miminko

Zná to plno maminek – dokud máte děťátko v náručí nebo kočárku, sladce spinká. Jakmile jej přendáte do postýlky, spustí se siréna. Miminko se tak dožaduje ohraničeného a bezpečného místečka. Takového, jaké mělo u maminky v bříšku.

Dětátko touží po pevném objetí i ve spánku
Naše babičky a prababičky věděly, proč dítě balit do zavinovačky. Ta totiž miminku dodala ten potřebný pocit bezpečí. Prostředí dělohy je stísněné, proto je miminku tak dobře, když okolo sebe cítí mantinely. I když vám připadá dětská postýlka malinká, z perspektivy půlmetrového tvorečka je to jinak. Asi jako kdybyste vy leželi na posteli dlouhé tři metry. Obdobím budování různých zákoutí z dek a bunkrů z matrací projde asi každé dítě. Je to podobné jako u miminka – potřebuje svůj ohraničený prostor. Ten snadno vytvoříte pomocí výrobků české značky Matýsek.

Vybudujte hnízdečko pro vaše maličké
Aby se vaše maličké cítilo v postýlce v bezpečí, udělejte mu tam doslova hnízdečko. Raději ale nepoužívejte péřové peřiny nebo velké polštáře pro dospělé, to by moc bezpečné nebylo. Skvěle vám poslouží kojící polštář.

Kojící polštář Matýsek

Jeho výhodou je, že miminko z něj ucítí maminku a bude ještě spokojenější. Kojící polštář využijete už po celou dobu těhotenství, kdy vám umožní najít příjemnou polohu na spaní. Pak samozřejmě v době kojení, ale i později – třeba jako příjemnou opěrku při hraní nebo čtení s dětmi na zemi. Po několik let to bude vaše každodenní příjemná pomůcka. Protože její používání je návykové, raději dokupte rovnou i náhradní potah, abyste mohli polštář prát, jak často bude třeba.

Pro neklidné a hyperaktivní děti je vhodnější pořídit speciální pelíšek pro miminka. Pelíšek má měkký pás, který zabraňuje pádu nebo přetočení děťátka. Když miminko povyroste, využijete ho jako sedací vak.

Pelíšek pro miminko Matysek

Jak se přitulit, když zrovna není ke komu?
Úžasným vynálezem značky Matýsek je také tulící polštář. Na ten se s chutí svalíte po celodenní péči o miminko. Polštář uleví vašim zádům a navodí pocit pohody. Máte-li doma také pubertální dítě, jeho neoblíbenější polohou je určitě ta vleže. Pak uvidíte, že brzy bude jeden tulící polštář pro celou rodinu málo.

Tulící polštář Matýsek

Značka Matýsek je držitelem známky česká kvalita. Výrobky jsou z českých kvalitních materiálů atestovaných pro děti od narození do 3 let. Vybrané zboží budete mít doma většinou do druhého dne. A příjemným bonusem je také to, že na výrobky můžete získat od některých zdravotních pojišťoven až tisícikorunový příspěvek.

Tagy: hnízdo pro miminko | kojící polštáře | Matýsek

Čtěte na Rodičům

Komentáře