Ani v kolotoči s miminkem nezapomínejte na péči o svou pokožku

Datum publikace: 23.08.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Péče o miminko | Krásná maminka

Máte-li malé dítě, věnujete se jeho pokožce několikrát denně. Při tom ale možná zapomínáte pečovat o svou pleť. Jenomže ta právě v tomto období potřebuje zvýšenou péči.

Vaše pokožka dostala během těhotenství pořádně zabrat. Vždyť jen o kolik se musela na břiše roztáhnout a pak po porodu zase během krátké doby zmenšit. Na stav pokožky mají vliv i hormonální výkyvy související s těhotenstvím, porodem a kojením. Některým ženám těhotenství vyloženě prospívá a zkrásní, jiné to však mají přesně naopak (o takových pověry tvrdí, že čekají holčičku a ta jim ubírá krásu). K dalším viníkům toho, že je v této době pokožka v horší kondici než obyčejně, přispívá i únava a nevyspání, zvlášť pokud jste již před otěhotněním měla sklony ke kožním potížím, jako je například lupénka či atopický ekzém.

Při péči o malé dítě je nejvíce namáhanou pokožka rukou – kolikrát denně něco přepíráte či umýváte? Častým namáčením se do pokožky potřebná hydratace nedostane, právě naopak. Dětský zadeček ošetřujete krémem proti opruzeninám, jehož funkcí je pokožku vysušovat. Takže ani častý kontakt vašich rukou s těmito krémy není pro pokožku to pravé.

Nechte se hýčkat pěnovým krémem
Aby vaše pleť vypadala stejně jako dřív, je potřeba se o ni pravidelně starat. I přesto, že nejspíše máte pocit, že už se vám do denního programu žádná další aktivita nevejde, je důležité najít si každý den pár minut na péči o sebe sama – pomůže vám to fyzicky, ale i psychicky.

Ideálním pomocníkem pro zlepšení stavu pleti, a dokonce i navození chvilkové pohody, je pěnový krém z řady Glatte. Aplikace přípravku Glatte je díky pěnové konzistenci velice příjemná, zejména na podrážděnou pokožku působí doslova jako balzám – měkce ji zahalí do jemné svěžesti. Krém je bez rušivého zápachu a velice lehce se vstřebává a nezanechává mastný film.

Koncentrace přesně podle vašich obtíží
Nejsilnější z řady je pěnový krém Glatte Extra Strong 15%. Hodí se na rychlé řešení akutních problémů – pomáhá rychle a s dlouhodobým účinkem vylepšit stav suché pokožky se sklonem k prasklinám. Funguje i na mozoly. Obvyklá doba, kdy se pokožka za pomoci krému Glatte zcela zregeneruje, je 14 dní.

Pěnový krém Glatte Daily 10% je určen zejména těm, kteří trpí na kožní potíže projevující se nadměrným vysušováním (například lupénku, atopický ekzém) nebo projevy spojenými s diabetem). Ideální frekvence použití je dvakrát denně. Díky pravidelnému používání se velice rychle zbavíte zarudnutí a pocitů svědění a stažení pokožky.

Ti, kteří žádnými většími kožními problémy netrpí, avšak momentálně vinou různých faktorů trpí na sušší pokožku, určitě využijí hydratační pěnový krém Glatte Body 5%. Ten pomáhá od pocitů suché pokožky na rukou, nohou i celém těle. Osvědčil se například po depilaci či koupání v bazénu.

Proč je krém Glatte tak účinný?
Účinnost krémů Glatte zaručuje látka zvané karbamid, česky močovina. Najdete ji též pod názvem urea. Tato látka je našemu tělu zcela přirozená, a proto na ni nebývají žádné alergické reakce. Snadno proniká do pokožky a napomáhá pronikání dalších účinných látek. Karbamid na sebe dokáže navázat vodu a udržet ji. Díky této vlastnosti má silné hydratační schopnosti. Navíc odstraňuje odumřelé kožní buňky, čímž činí pokožku jemnější a hladší. A dokonce omezuje růst bakterií.

Účinky karbamidu jsou v krémech Glatte dále podpořeny přídavkem soli kyseliny mléčné a glycerinu v optimálním množství. Díky aplikátoru se do krému Glatte nemůže dostat žádné znečištění, takže krém vydrží v nezměněném stavu opravdu dlouho, aniž by musel obsahovat konzervační látky. Kromě parabenů neobsahuje ani umělá barviva či aromata.

Krémy Glatte dostanete běžně v lékárnách na objednání do druhého dne, anebo si je můžete pohodlně objednat přes internet.

Tagy: miminko | péče o tělo | pokožka

Čtěte na Rodičům

Komentáře