CO DĚLÁ Z CHLAPCŮ MUŽE?

Datum publikace: 08.05.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Výchova | Vztahy | Hry a volný čas | Maminky a tatínkové

Na tuto otázku není snadné v moderní společnosti odpovědět. V tradičních společnostech to kdysi bylo jasné. Chlapci museli projít iniciací, při níž byli vystaveni často těžkým, až život ohrožujícím zkouškám. Jak je tomu ale dnes? Žádné přechodové mezníky nenacházíme. Uvědomujeme si, jaký dopad má tento stav na dnešní chlapce a mladé muže? Na co se tedy můžeme při výchově či práci s dospívajícími zaměřit?

Moderní přechodové rituály a psychologie dospívání
Lidé věnující se této problematice mohou nacházet inspiraci v různých domorodých tradicích. Dnes již neexistující rituály lze kompenzovat specifickými technikami, které kromě vyprávění příběhů a rozmanitých uměleckých technik zahrnují také např. indiánskou saunu, hledání vlastní vize, práci s ohněm apod.

Americký psycholog Bret Stephenson v ČR!Bret Stephenson, autor knihy Co dělá z chlapců muže (DharmaGaia, 2012), více než dvacet let pracuje s rizikovou mládeží v USA. Vychází přitom z předpokladu, že mladým lidem v dnešní společnosti nejvíce chybí právě přechodové rituály, které by jim usnadnily vstup do dospělosti.
Jeho terapeutický přístup vychází z transpersonální psychologie, která rozšiřuje doménu tradiční psychologie o sféry známé z východních filosofií a z učení přírodních a domorodých národů a kultur. Zaměřuje se také na praktikování tvůrčích a zkušenostních technik, které oslovují člověka na spirituální úrovni.
Mnohaleté zkušenosti Breta Stephensona z něj činí nejen výborného odborníka, ale hlavně průvodce mladých lidí, skvělého trenéra, mentora a lektora rodičů i pomáhajících profesionálů. Setkání s ním bude pro všechny velkou inspirací!Nenechte si ujít!
19. 5., 18-21 h, Co dělá z chlapců muže - přednáška Breta Stephensona spojená s panelovou diskusí (velký sál kina Světozor, Praha)
23. 5., 9-18 h, Mysl adolescenta - workshop (HUB Praha)
24. 5., 8-17 h, Zážitkový workshop pro otce a syny (Centrum Lorien, Nenačovice u Berouna)
25. 5. – 26. 5. Transpersonální přístupy v práci s dospívajícími - workshop (Centrum Lorien, Nenačovice u Berouna)

www.dharmagaia.cz, www.bretstephenson.cz

Pořádají


Podporují

          

Tagy: dospívání | chlapci | muži

Komentáře