Co je dobré vědět o zavinování

Datum publikace: 19.06.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Maminky a tatínkové

Dobře zavinutý novorozenec se bez pláče adaptuje v novém prostředí. Doba adaptace vychází z individuálních potřeb dítěte. Zavinování novorozence ovlivňuje jeho náladu. Dodává mu pocit bezpečí i klidu, usnadňuje usínání a minimalizuje časté probouzení. Mimo jiné, patří mezi jedny z osvědčených způsobů snižující projevy koliky.

Zavinování jako prostředek k lepší adaptaci
Miminko má v maminčině bříšku velmi omezený prostor pro pohyb a příchod na svět je pro něj velká změna. Po narození se najednou ocitá ve velkém prostoru a cítí se v něm zmatené a ztrácí pocit bezpečí. Doposud nepoznalo nic jiného kromě maminčina bříška a cítí se nejistě. Umožňuje přizpůsobení se novým podmínkám a přijetí svobody pohybu. Zavinování dodává miminku jistotu, aby se mohlo cítit bezpečněji v novém světě. Těsný dotyk látky na kůži a zamezení pohybu dítě ukonejší a poskytne tolik potřebný pocit těsného prostoru, na který je zvyklý.Jak dlouho zavinovat?
Zavinování doporučují pediatři zejména u novorozenců, a až do tří měsíců. Doba zavinování je však velmi individuální. Některá miminka si oblíbí svobodu pohybu velmi rychle, jiná potřebují pocit bezpečí několik měsíců. Každý rodič podle způsobu chování miminka by měl zvážit, zda-li je zavinování nadále zapotřebí. Není třeba omezovat svobodu pohybu, pakliže to již není zapotřebí, protože kopání nožičkama a máchání ručkama ovlivňuje správný vývoj dítěte.Jak a do čeho zavinovat?

K zabalení miminka můžete použít klasickou zavinovačku, nebo starou osvědčenou metodu zabalení miminka do pleny. Tato metoda (dr. Karpa) vychází z mnohaletých zkušeností matek, kterým stačil k zavinutí pouze kus látky. Dnes můžete použít modernější způsob balení do „pleny“ - využití již připravené zavinovačky z jemné látky. Pomocí Kokon zavinovačky Motherhood i novopečení rodiče snadno zvládnou zavinování. Postačí dítě vložit do zavinovačky a ručičky zafixovat postranními cípy látky. Jak snadné. Navíc tato zavinovačka z příjemné bavlny dítě nepřehřeje ani v letních měsících.

Zavinování: uklidňuje, usnadňuje usínání a zmírňuje výskyt koliky u novorozenců, Kokonek Motherhood je neocenitelný v prvních týdnech života miminka.

Značka Motherhood přináší maminkám těhotenské a kojicí polštáře a kojenecké potřeby jako: zavinovačky, spací pytle, deky, osušky, atd. Více najdete na www.motherhood.cz.
 

Tagy: zabalování miminka | zavinování | značka motherhood

Komentáře