Cyklistika s malými dětmi. Co dělat když vám ujedou?

Datum publikace: 01.09.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Pravidelné sportování na zdravém vzduchu je dnes samozřejmá součást životního stylu a pokud k tomu děti chcete vést, musíte sportovat s nimi. Věříme, že většina z vás to dělá a ráda. Ideálním rodinným sportem je cyklistika. Posiluje nejen stehenní svaly, ale i rodinné vztahy a poznáte při ní kus světa.

Děti jízdu na kole milují. Už dvouletá batolata brázdí svět na odrážedlech všeho druhu. Ve třech letech už mají sílu šlapat do pedálů dětského kola a jen jim o dva roky později odmontujete pomocná kolečka, můžete vyrazit na několikakilometrový výlet. Děti to zvládnou. Základní rady jsou jednoduché a stručné: pořiďte dětem přilbu a chrániče, vyberte bezpečnou trasu, přizpůsobte tempo a udržujte pitný režim.

„My na kolo nemůžeme, děti nemají rozum, ujely by nám a někde se ztratily“

Kdo by to neznal! Probíhá to vždy stejně: u rozcestníku si řeknete kudy pojedete a hlavně nepropást tuto odbočku! Děti necháte jet napřed, abyste na ně viděli a stačí, že se trochu zdržíte a malý cyklista snadno sjede ze správné cesty. Ztratí se vám z očí a co teď?

Těmto nervydrásajícím situacím se dá předcházet a velmi to doporučujeme. Stresované ztracené dítě a zoufalství bezradných rodičů dokáží pořádně pokazit i jinak vydařený výlet.

Pořiďte si vychytávku – GPS lokátor

Na trhu existují dětské hodinky s GPS lokátorem. Přes hodinky se dá i telefonovat, takže můžete být s dítětem kdykoli hned ve spojení. Pro dítě je velmi pohodlné ovládat telefonování přes malý přístroj na zápěstí na rozdíl od mobilu, který obvykle neslyší zvonit v batůžku na zádech.

Nejdůležitější funkce je ale GPS lokátor, který posílá online informace o poloze do aplikace GATOR. Tu má rodič instalovanou ve svém mobilním telefonu. Kdykoli v aplikaci vidí, kde dítě právě je, poloha se zobrazuje v mapě.

To je přesně to, co na cyklistickém výletě s dětmi potřebujete. Máte-li víc dětí, může mít každé svoje hodinky a vy vidíte všechny děti najednou. Pokud některé ujíždí kam nemá, můžete mu hned zavolat. Zvonění na zápěstí dítě nepřeslechne.

Bezpečnostní funkce hodinek Gator

Hodinky mají několik dalších šikovných funkcí. Jako první asi využijete tzv. safezonu. V aplikaci GATOR vyznačíte okruh v němž předpokládáte pohyb dítěte a kdyby se stalo, že dítě okruh opustí, aplikace vás výstražným tónem upozorní.

Prostřednictvím tlačítka SOS na hodinkách si dítě může přivolat pomoc, aniž by muselo volit číslo a samo telefonovat. Pokud se cítí ohrožené, ocitne se v nepříjemné situaci, zkrátka cokoli se mu stane, stačí tlačítko podržet tři sekundy a hodinky samy vytáčejí číslo, které jste předtím nastavili v aplikaci. Čísel můžete zadat více a pokud se hodinky napoprvé nedovolají, volí další čísla v zadaném pořadí, dokud se s někým nespojí. Můžete se pak ihned podívat, kde dítě je a vyjet mu na pomoc.

Je zřejmé, že dětské hodinky s GPS lokátorem budou užitečným pomocníkem i po prázdninách, až začnou děti chodit do školy a na kroužky.

Umožní dětem co největší samostatnost a zároveň dají pocit bezpečí dětem i jejich rodičům.

Na celou nabídku hodinek se podívejte na stránky obchodu cleverstore.cz.


Čtěte na Rodičům

Komentáře