Ekologické jednorázové plenky – menší zátěž pro dětskou pokožku i životní prostředí

Datum publikace: 02.08.2016

Kategorie: Novinky na trhu

O tom, že jednorázové plenky jsou velikou zátěží pro životní prostředí a mohou dětem působit kožní problémy, se všeobecně ví, přesto ale stále jednoznačně vedou. Určitým kompromisem mezi látkovými a běžným jednorázovými plenkami jsou ekologicky šetrné jednorázové plenky.

Společnost Babypoint, která je nejen dovozcem, ale i prodejcem dětského zboží a vždy se snaží přinášet ty nejkvalitnější produkty, nyní do svého sortimentu zařadila produkty české značky MonPeri. Tato značka byla inspirována reálnými zkušenostmi maminek, které pro své děti chtěly vymyslet lepší a šetrnější produkty. MonPeri vyrábí nadstandardně kvalitní a bezpečné výrobky s maximálním využitím přírodních materiálů a minimální zátěží pro životní prostředí. Výrobky jsou certifikované Státním zdravotním ústavem. V kamenné prodejně v Plzni, na stránkách společnosti, ve vybraných drogeriích nebo u prodejců značky Babypoint můžete nyní zakoupit jednorázové plenky, vlhčené ubrousky a absorpční podložky.

Plenky šetrné k pokožce i životnímu prostředí

Plenky MonPeri

Dětské plenky MonPeri jsou vyráběny pouze z přírodních materiálů, bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu a ftalátů. Neparfemované plenky nedráždí dětskou pokožku, nezpůsobují alergie ani astma. Obsahují regenerační složku z aloe vera. Další výhodou je jejich vysoce absorpční jádro, které dokonale uzavírá zápach, a plenky tak nejsou cítit. Manipulace s příjemně měkkou plenkou je díky 3D tvarujícímu designu jednoduchá. Jemné elastické manžety a pevné široké lepicí pásky se suchým zipem se perfektně přizpůsobí a nebrání pohybu. Elastický pas pevně přilne k zádům dítěte, což zpříjemňuje nošení. Speciální boční lemy s trojitou gumičkou včetně vnitřního pásku s dvojitou gumičkou neškrtí a spolehlivě zabraňují úniku obsahu kolem nožiček.

Vyrobeny jsou z netkané textilie, buničiny a vysoce absorpčního polymeru, tzv. super absorbentu (SAP). Perforovaná vrstva rovnoměrně rozvádí moč a snižuje možnost jejího zpětného průtoku. Plenky MonPeri se rozkládají jako papír, buničina a netkaná textilie, proto nezatěžují životní prostředí. Jedna plenka přijde přibližně na 4 Kč a více (záleží na velikosti a balení).

Praktické vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky

Nezbytnou součástí péče o miminko i větší děťátko jsou dnes vlhčené ubrousky. Ty od značky MonPeri jsou jemné, neparfemované, s regeneračním výtažkem z aloe vera a zklidňujícím panthenolem, určené pro citlivou dětskou pokožku. Složení bez alkoholu nevysušuje. Pevná a jemná struktura s přirozeným pH 5,5 garantuje šetrnou a důkladnou hygienu tvářiček i ručiček. Ubrousky lze i vyprat a použít znovu pouze navlhčené vodou nebo na dosušení zadečku.

Absorpční podložky nejen na cesty

Absorpční podložky

Jednorázové absorpční podložky MonPeri využijete při přebalování zejména na cestách, tak i ale i při nácviku spaní bez plenek. Extra savé vrstvené jádro z hedvábného papíru, buničiny a super absorbentu odvádí vlhkost rovnoměrně po celém povrchu. Spodní vrstva z polyetylenové folie slouží k ochraně matrace a zabraňuje prosakování.

Absorpční podložky

Jestliže vás filozofie značky MonPeri oslovila, můžete se těšit na další produkty. Ještě letos přibude novinka v podobě natahovacích tréninkových kalhotek pro děti a v plánu jsou také dětské plenky do vody.

Tagy: absorpční podložky | babypoint | jednorázové plenky | monperi

Čtěte na Rodičům

Komentáře