Funkční menstruační cyklus je základem možnosti otěhotnět…

Datum publikace: 22.08.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Těhotenství | Zdraví a výživa | Otěhotnění

Menstruačni cyklus zdrave ženy trva průměrně 28 dni s možnou odchylkou pěti dni. Jedna se o sled pravidelně se opakujicich změn ženskeho organismu, ktery řidi vazby mezi vaječniky, podvěskem mozkovym a mozkem. Tyto změny se projevuji menstruačním krvácením (důsledek odloučeni sliznice dutiny děložni na konci cyklu) a schopností ženy otěhotnět diky ovulaci (uvolněni vajička v polovině cyklu).

Neplodnost postihuje 20 % všech párů…
Neschopnost otěhotnět po roce nechráněného pohlavního styku je označována jako neplodnost. Dnes postihuje neplodnost asi 20 % všech párů a stává se ve vyspělých zemích problémem. Přičiny mohou byt ve stejnem procentu na straně mužů, u nichž počet spermii v poslednich letech klesl o miliony, stejně jako žen. Přičiny neplodnosti žen jsou rozmanitějši.

Déle trvající neplodnost páru, v praxi dva roky, je tedy již důvodem k vyšetření…
K zakladnim vyšetřenim patři hodnoceni kvality spermii, hormonalni profi l zobrazujici funkci menstruačniho cyklu ženy, ultrazvukove vyšetřeni male panve k vyloučeni změn na děloze a zobrazeni aktivity vaječniků. Je-li řízení hormonálních procesů narušeno, nedochází k uvolňování vajíček z vaječníku nebo není správně připravena sliznice děložní k jejich přijetí. Kratší a delší cykly jsou spojeny s chybějici ovulaci. Extrémně silná či velmi slabá menstruace může byt pro změnu znakem špatneho dozravani sliznice děložni.Jaká jsou řešení…
Všechny takove poruchy lze samozřejmě řešit přidanim či naopak zablokovanim hormonů. Přesto mnoho žen upřednostňuje alternativní metody léčby.

Alternativní metody zvyšují účinek klasické léčby sterility o 40-60 %...
Významnou psychickou podporu v léčbě přinášejí fytofarmaka. Fytofarmaka jsou léky, které mají čistě přírodní původ. Obsahuji vytažky z různych lečivych bylin. Některe lečive byliny dokažou regulovat hormonalni hladiny. Fytofarmaka mohou vést k zpravidelnění menstruačního cyklu, a tím i k řešení neplodnosti. Při samotné léčbě neplodnosti mohou být kombinována s klasickou hormonální léčbou.

Mastodynon®
Lék s obsahem speciálního extraktu z drmku obecného.

Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták!

Pomáhá při:

• nepravidelnostech cyklu

• předmenstruačních potížích včetně psychické nevyrovnanosti a depresivních nálad

www.schwabe.cz
 

Tagy: menstruace | menstruační cyklus | neplodnost | otěhotnění

Komentáře