GS MAMAVIT PREFOLIN + DHA

Datum publikace: 21.02.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Těhotenství týden po týdnu | Zdraví v těhotenství | Maminky a tatínkové

Období těhotenství a kojení s sebou přináší zvýšené nároky na množství vitamínů a minerálů ve výživě maminek. Optimální množství a poměr klíčových živin užívaných v tomto období má vliv na správný vývoj plodu, na zdraví novorozence a jeho další tělesný vývoj.

Pro maminky je přínosné užívání přípravků, které dodají klíčové a esenciální nutrienty v dostatečném množství již v době před početím, během těhotenství a laktace.

V úzké spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí byl vyvinut doplněk stravy GS Mamavit Prefolin + DHA, který splňuje svým složením všechny nároky na doporučenou denní dávku vitamínů a nutrientů během náročné životní etapy spojené s graviditou a laktací. Složení bylo doslova ušito doslova na míru českým maminkám. Přípravek je vhodný i pro ženy, které se snaží otěhotnět. GS Mamavit Prefolin + DHA  jim dodává optimální množství nezbytných živin již v prekoncepčním období.

Prefolin je speciální čtyřsložkový komplex, skládající se z 800 µg kyseliny listové, 120 mg vitamínu C, 23,5 mg vitamínu E a 200 µg jódu. Dostatečná suplementace kyselinou listovou, především před početím a v 1. trimestru, je důležitá pro správný vývoj centrálního nervového systému plodu. V době těhotenství se denní potřeba zvyšuje na dvojnásobek. Je nezbytná pro správnou diferenciaci tkání a vývoj orgánů plodu a pro správné fungování reprodukčního systému ženy. Jód je nezbytný pro diferenciaci tkání plodu a tvorbu hormonů štítné žlázy. Bylo prokázáno, že až 10 % českých žen trpí nedostatkem jódu. Vitamíny C a E jsou důležitými antioxidanty, které chrání plod před volnými radikály kyslíku.

Důležitou součástí přípravku GS Mamavit Prefolin + DHA jsou rovněž kapsle s obsahem kyseliny dokosahexaenové (DHA), která se řadí k omega-3 nenasyceným mastným kyselinám. Vzhledem k nízké konzumaci mořských ryb je příjem této látky v české populaci nízký. DHA je nezbytná pro normální průběh těhotenství a správný vývoj mozku a očí.

Během kojení je dítě zásobeno mateřským mlékem, jehož složení je ovlivněno po kvalitativní a kvantitativní stránce složením potravy, kterou přijímá matka. V období plánování těhotenství se střídá užívání 1 tablety a 1 kapsle obden GS Mamavit Prefolin + DHA. Během těhotenství a laktace je denní dávka složená z 1 kapsle a 1 tablety. DHA MMV Technology je speciální výrobní postup, díky které dochází k rozpuštění kapsle s obsahem DHA v tenkém střevě, nikoliv v kyselém prostředí žaludku. Tyto speciálně upravené kapsle s DHA nemají nepříjemné vedlejší vlastnosti klasických DHA kapslí, jako je zápach a pachuť, a budoucí maminky je tak dobře snášejí i  během těhotenství, kdy je jejich vnímání obzvlášť citlivé.

 

MUDr. Karel Metyš

www.mamavit.cz
 

Tagy: vitamíny pro maminky | vitamíny pro těhotné

Komentáře