Herní konzole pod stromeček

Datum publikace: 14.11.2011

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Hry a volný čas

Ptáte se co nadělit svým dětem pod stromeček? Nezmínili se třeba vaše ratolesti o herní konzoli? Pokud ano, máme pro vás skvělý tip! Domácí herní konzole Wii od tradičního výrobce Nintenda udělá radost nejen vašim dětem, ale pobaví se celá rodina.

Od uvedení na trh je tato konzole číslem jedna na celém světě. Wii se totiž nesnaží bojovat o vaší přízeň krví, brutalitou nebo válčením, nýbrž širokou škálou vtipných, poučných a zajímavých her, které zaujmou nejen vaše děti, ale také zkušené hráče, vás a pravděpodobně i babičku s dědečkem.

       

Mezi stovkami her, které už pro Wii vyšly naleznete také vzdělávací tituly nebo hry zaměřené na pohybové aktivity, sportování a zlepšování fyzické kondice. Právě toto je velkou výhodou konzole Nintendo Wii, která vám a vašim dětem přináší možnost si nejen hrát, ale také sportovat.

Ve hře Wii Sports Resort se například váš obývák může přeměnit v park, ve kterém běháte se svým psem, tropický ostrov na kterém ohromujete diváky na vodním skůtru nebo se ocitnete na pingpongovém turnaji a budete bojovat o mistrovský titul. Nejde přitom o žádnou simulaci, ale o reálný pohyb přesně kopírující pohyb při opravdovém sportu.

      

Titul Wii Fit a jeho pokračování Wii Fit Plus se zase stane vaším televizním trenérem, který vám dokáže sestavit denní cvičení ušitá na míru. Spolu se hrou totiž získáte speciální cvičící podložku jménem Wii Balance Board, která umí měřit vaše těžiště a rozložení váhy. Balanční podložku ovládáte přenášením váhy, vaše sebemenší pohyby tak jsou okamžitě přenášeny do vaší televize. Podložka navíc kontroluje zda cviky, které provádíte, děláte opravdu správně a důsledně. Kromě cvičení nabízí hra spoustu zábavných pohybových aktivit, během kterých se váš obývák přemění například v horské středisko a vy před svou televizí jedete závod v obřím slalomu, můžete udělat turnaj ve skocích na lyžích do dálky nebo balancovat nad propastí při chůzi na laně. Hra Wii Fit Plus tak přináší spojení hry a sportu a zabaví celou rodinu.

 

S Wii můžete také prožít zcela unikátní rodiné večery, od kterých zaručeně nikdo neuteče. Můžete si totiž pořídit celou řadu tzv. party her, u kterých může hrát jednu hru skutečně celá rodina nebo parta. A nejen to! Wii poslouží také jako nástroj pro surfování po internetu a dokáže také přehrát videa z YouTube. Wii navíc obsahuje rodičovský zámek díky kterému můžete nastavit jaké hry a funkce může vaše ratolest využívat a ty které ne, zabezpečit kódem.

Hrát si s Wii zvládne opravdu každý. Pro ovládání většiny her totiž používáte pohybů své ruky nebo celého těla, které hra rozpozná a přenese je na obrazovku před vámi. Pár tlačítek se na ovladači najde, ale mají unikátní tvar i umístění a tudíž vám vše relativně rychle přejde do krve.

Zatímco se Wii ohřívá na trhu už téměř 5 let a má po celém světě desítky milionů spokojených zákazníků ze všech skupin, od letošního jara nabízí Nintendo unitkátní novinku, která o přízeň hráčů teprve začíná bojovat. Nazývá se Nintendo 3DS a jedná se o přenosnou herní konzoli, která se s přehledem vejde do kapsy od kalhot. Své děti tak můžete zabavit třeba při cestě v autě na dovolenou nebo při návštěvě u babičky. Unikátní je tento přístoj v tom, že dokáže zobrazit prostorový trojrozměrný obraz, jaký znáte například z kina, bez nutnosti nosit speciální brýle. Což možná zaujme také tatínka.

www.mojenintendo.cz
 

Tagy: wii fit | wii fit plus | wii sports resort

Komentáře