I maminky na mateřské potřebují dovolenou

Datum publikace: 11.08.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Rodiče a děti | Tip na výlet

Všechny ženy ví (a muži tuší, ale většinou nepřiznají), že mateřská dovolená nemá s dovolenou nic společného. Je to šichta „24/7“, bez zaručené pauzy v noci, o víkendech či o svátcích. Proto je tak důležité, aby si na rodinné dovolené oba rodiče pořádně odpočinuli od toho, co dělají každý den.

Když jsme ještě byli bezdětní, asi by nás ani nenapadlo, jak moc se změní naše požadavky na dovolenou v době, kdy budeme mít malé děti. Luxus? Ne, děkuji. Ještě tam děcka něco zničí. Exotika? Představa, jak několik hodin v letadle tišíme své dítě a vrháme omluvné pohledy na vše okolo, nás od exotické dovolené taky poněkud odrazuje. To, že je naše dítě nemluvně, sice znamená, že nemluví, o to víc ale dokáže křičet. Což je nepříjemné doma, a co teprve na cestách. Momentální potřeby maminek malých dětí jsou: vyspat se (což nám bohužel žádný penzion nezaručí), mít kolem sebe dostatek prostoru na obsáhlou dětskou výbavu a také proto, aby naše dítě neřvalo hned u zdi s vedlejším pokojem a abychom měli prostor pro noční promenády s křiklounem v náručí. Někdo se raději dovolené s malými dětmi vzdá, ale ti, co umí hledat, ví, že místa, kde tolerují malé „potížisty“, skutečně existují. A dokonce vám tam i uvaří, což je pro maminky unavené každodenním vymýšlením, co k obědu a večeři, jedním z největších dovolenkových luxusů.

Pension Styl

Rodiny s dětmi vítány

Pension Styl nabízí romantické ubytování v západočeské vesničce se zajímavým jménem Drmoul. Budova dýchá 200 let starou historií, zároveň je ale ohleduplně a prakticky zmodernizována a ukazuje práci dřívějších mistrů – zachovány jsou například původní dřevěné stropy, ozdobné trámy či kamenné sloupy.

Pokoj v Pensionu Styl

Pension se nachází v krásné a klidné krajině, přesně v centru západočeského lázeňského trojúhelníku – Mariánské a Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Pension je ideálním místem pro rodiny s dětmi, těmi, co vyhledávají cykloturistiku nebo ocení blízkost lázní. Ona taková maminka, která si jedno odpoledne odskočí do lázní na masáž, se vrátí v úplně jiné náladě, než jakou má po celodenním běhání za dětmi.

Součástí penzionu je bazén a prostorná vybavená zahrada. Děti se zde úžasně zabaví – využít mohou dětské hřiště se skluzavkou, houpačku, velkou trampolínu a pískoviště. A vy mezitím můžete nachystat večerní grilování. Gril vám zde zdarma zapůjčí.

Součástí každého apartmánu je vlastní sociální zařízení – při vylévání nočníku xkrát za den je to k nezaplacení.

Koupelna

Je jen na vás, jestli chcete vařit, nebo se necháte konečně také někdy obsluhovat. Součástí pensionu je společenská místnost s vybavenou kuchyňkou, takže zde bez problémů připravíte dětem ranní mléko nebo večerní kaši, stravování pro vás ale můžete nechat na jiných a objednat si polopenzi.

Společenská místnost Pension Styl

Abyste se nemuseli obávat nechávat věci v autě a nemuseli vše tahat do apartmánu, pension zdarma nabízí uzamykatelné parkoviště a prostor na úschovu kol či kočárku.

Pro ty, kteří touží po dokonalé iluzi vlastní chalupy anebo mají opravdu hlučného malého nespavce, je určena zcela oddělená moderní chata Styl stojící na zahradě naproti pensionu. Její součástí je i krb a prostorná terasa.

Zahrada s ohništěm Pension Styl

V Pensionu Styl ví, že rodiny s malými dětmi hledají ubytování za rozumné ceny, a proto zde takové ceny drží. Cena za jednu osobu vychází na cca 260 Kč za noc. Polopenze vás přijde na 150 Kč za den pro dospělého a 80 Kč pro dítě. Jestliže vás láká představa, že vám někdo bude týden vařit a mýt nádobí, děti se zabaví na zahradě a vy ještě můžete večer, až děti usnou, přímo pod okny sedět s manželem u grilu a u vína, jděte si rovnou zjistit volný termín, protože tipy na dobrá místa se mezi rodiči šíří rychle. Majitelé naprosto chápou specifické potřeby rodičů malých dětí. Zrušení rezervace do 30 dnů před nástupem je zcela bez stornovacích poplatků a v případě, že vám odjezd náhle zkomplikují neštovice, horečka a podobné „radosti“, můžete si požádat o přesun termínu. Příjemná paní majitelka má totiž sama děti, a tak moc dobře ví, jak to s nimi chodí.

Obec Drmoul

Tagy: Levné ubytování pro rodiny | penzion Mariánské Lázně | rodinný pension Styl | ubytování Mariánské Lázně | ubytování s bazénem

Čtěte na Rodičům

Komentáře