Jak dětem ustlat v pohádkovém světě?

Datum publikace: 28.12.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Dětský pokojíček

Nemohou vaše děti usnout? Vždy, když mají jít do postýlky, tak odmlouvají? Ustelte jim v pohádkovém světě a vezměte jim výmluvy z úst.

Vždyť která holčička by nechtěla usínat vedle oblíbených princezen z Ledového království? Který kluk by se ve snění nechtěl pustit do práce s Bořkem Stavitelem? Které děti by odmítly společnost Sněhurky, Medvídka Pú a jiných pohádkových postaviček?

Dětské povlečení ze 100 % bavlny a se zipem

Dětského povlečení je dobré mít doma zásobu. Proč? Jakmile se v postýlce stane nějaká ta nehoda - ať už rozlité kakao či noční pomočení - můžete dětem povléknout znovu a hned. Nemusíte čekat až se povlečení vypere a uschne. Čím více budete mít dětského povlečení, tím častěji ho můžete měnit (a tím dětem zajistíte hygienický spánek) a tím méně často musíte prát. Jen počkáte až se vám nasbírá vícero špinavého povlečení do plné pračky.

Jaké je vůbec to nejlepší dětské povlečení? Děti by ho vybraly podle své oblíbené pohádkové postavičky. To maminky budou vybírat spíše podle materiálu a způsobu zapínaní. A z tohoto hlediska se jako nejlepší jeví dětské povlečení vyrobené ze 100 % bavlny a se zipem.

Bavlna dobře saje a odvádí vlhkost, je příjemná i k té nejcitlivější pokožce, je heboučká na dotek a dobře se udržuje. Povlečení na zip je výhodné v tom, že se z peřiny jen tak nesvleče. Takže maminky, pokud dětem ráno co ráno oblékáte povlečení na peřinu znovu, pořiďte si povlečení se zipem a místo povlékání si raději dejte v klidu kávu.

Jak se orientovat v pohádkovém světě?

Nabídka dětského povlečení je opravdu velká, a proto se může nejeden rodič ztratit v zástupech pohádkových postaviček. Nejlepší je proto, aby si děti povlečení do pokojíčku vybraly samy. Když máte povlečení jako dárek - moc hezký dárek- vybírejte podle poslední nejoblíbenější pohádky. Není těžké poznat, která pohádka je oblíbená - na televizní obrazovce vám nic jiného nehraje.

Pokud chcete, aby se vaše dítko cítilo ve svém pokojíčku jako v pohádkovém světě, nalepte mu na zeď tapetu. 3D tapety na stěnu můžete pořídit s různými motivy a vzory. Úplně nejlíp uděláte, pokud svým dětem pořídíte povlečení a tapetu se stejnými motivy oblíbených animovaných postaviček. Tapety nejsou pouze dekorací na zeď, jsou také naučné. Umožňují dětem například poznávat barvy, číst, počítat, kreslit, poznávat zvířata a charaktery, proto pečlivě vybírejte, kterou tapetu dítku do dětského pokoje nalepíte.

Pokojíček pak můžete doladit ještě dětským kobercem se stejným nebo podobným motivem. Uvidíte, jak se vaše ratolest bude těšit do svého pokoje i do peřin.

Čtěte na Rodičům

Komentáře