Jak na atopický ekzém

Datum publikace: 14.09.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Péče o miminko | Krásná maminka

Podle odhadů trpí atopickým ekzémem téměř každé druhé dítě. Obzvláště v období dospívání, tedy mezi 10 – 18 rokem, dochází k aktivizaci dermatitidy u dětí, které trpí atopickým ekzémem již od útlého dětství. Hlavní roli zde hraje hladina hormonů a navýšení stresu. Příčiny vzniku atopického ekzému dosud nejsou zcela známy a zatím ani neexistuje lék, který by potíže trvale vyřešil. Naštěstí však existují přípravky, které projevy atopické dermatitidy zmírňují či dokonce odstraňují.

Stejně jako o dalších zdravotních potížích i o atopickém ekzému najdete mnoho rozporuplných informací. Dle některých kožních lékařů stav atopického ekzému strava nijak neovlivňuje, naproti tomu podle psychosomatiků lze složením potravy potíže výrazně omezit. Jedním z možných spolutvůrců atopického ekzému je totiž rafinovaný cukr, který přijímáme v potravě už od nejútlejšího dětství, a to i tam, kde bychom ho vůbec nečekali – například v kojeneckém mléce či kaši. Jestliže svému malému atopikovi upravíte jídelníček tak, aby obsahoval co nejméně potravin s obsahem bílého cukru, rozhodně mu tím prospějete, i kdyby ekzém neustupoval. Atopikům se také doporučuje užívání probiotik. Kdyby náhodou nepomohly, rozhodně při správném dávkování neublíží. Za pokus to ovšem stojí, protože pro dítě jsou projevy atopického ekzému nepříjemné. Velice důležitou součástí boje s atopickým ekzémem je správná a pravidelná péče o postiženou pokožku. Karbamid – pomoc proti ekzému

Kožní lékař, ke kterému v případě déletrvajících kožních potížích nejspíše zajdete, pravděpodobně naordinuje mast s kortikoidy na uklidnění nejhorších projevů a nějaký hydratující krém ke každodenní aplikaci. Krém si však můžete vybrat i sami, a to ideálně takový, který kromě hydratace pokožky umí i něco víc. Mezi takové se řadí krémy s látkou zvanou karbamid, označovanou též urea nebo česky močovina. Tato látka je našemu tělu 100 % přirozená a snadno proniká do pokožky. Karbamid má silné hydratační schopnosti, protože k sobě dokáže navázat vodu a pak ji v pokožce udržet. Odstraňuje také odumřelé kožní buňky, čímž pokožku zjemňuje. Někdo má k této látce nedůvěru v domnění, že se vyrábí z lidské moči. Moderní technologie však umožňuje výrobu zcela bez použití lidských tekutin.

Účinky krému Glatte na atopický ekzém potvrzeny klinickými testy
Většina rodičů vyzkoušelo mnoho přípravků, než našlo takový, který jim pomohl. Pěnový krém Glatte Daily 10% je pro pokožku zasaženou atopickým ekzémem doslova balzámem. Díky své unikátní hydratační schopnosti odstraňuje projevy atopického ekzému rychle a trvale. Má optimální obsah karbamidu tak, aby byl vhodný na každodenní použití i u dětské pokožky. Pěnová konzistence je velice příjemná a nedráždí vysušenou napnutou pokožku. Krém je zcela bez parabenů, umělých aromat a konzervantů. Vůbec nemastí a rychle se vstřebává. Na pokožce nezanechává žádný zápach. Glatte Daily 10% byl otestován u dospělých osob na klinice prof. MUDr. Petr Arenbergera, DrSc., MBA. Celých 80 % pacientů zapojených do testování označilo krém za krém s výrazným a dlouhotrvajícím vlivem na stav pokožky a bylo spokojeno s hydratačními účinky. V současné době se připravují testy vlivu pěnového krému Glatte na pokožku u dětí mladších 10 let.

Pěnový krém Glatte není léčivým přípravkem, tudíž neobsahuje například hormony či antimikrobiální složky. Přesto působí na příčiny negativních příznaků atopického ekzému, protože pokožku důkladně hydratuje. Jakmile se vám podaří dítěti pomocí důkladné hydratace odstranit suché plochy na kůži, okamžitě se mu uleví od nepříjemného svědění a pnutí pokožky. Zároveň se eliminuje vznik drobných trhlinek, které bývají zdrojem infekce a příčinou zvětšení plochy podrážděné pokožky.

 Krém Glatte Daily 10% lze zakoupit běžně v lékárnách, kde bývá skladem nebo na objednání do druhého dne. Anebo ho kupte za výhodnou cenu v internetové lékárně.

Tagy: atopický ekzém | miminko | péče o pokožku | pěnový krém | pleť

Čtěte na Rodičům

Komentáře