Jak na bezpečné žehlení v přítomnosti dětí?

Datum publikace: 19.01.2018

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Starostliví rodiče vidí potencionální nebezpečí všude. Jedním z nejnebezpečnějších úrazů nejen dětí jsou popáleniny, které jsou bohužel velmi časté. Jak jim účinně zabránit?

Dnes se zaměříme na bezpečí dětí při žehlení prádla. Možná i vy jste maminkou, která nechává žehlení raději na noční hodiny, kdy děti sladce spinkají. Možná si k této méně oblíbené činnosti pustíte oblíbený pořad v televizi nebo film. I to je řešení. Záporem však často bývá, že jste druhý den unavená a co si budeme povídat, praní a následné žehlení je nikdy nekončící příběh a je úplně jedno, jestli máte děti maličké nebo už odrostlejší. Vzhledem k tomu je potřeba žehlení i několikrát v týdnu, tedy, pokud si každý týden neplánujete pravidelnou noční směnu při této činnosti.

A co kdybychom vám řekli, že známe řešení?!

Vyzkoušeli jsme pro vás bezdrátovou žehličku SUPREME STEAM značky Russell Hobbs. Velkou výhodou je, že při žehlení nemusíte zápolit s překážejícím kabelem a druhou, že základnu, kde se žehlička dobíjí můžete uložit na bezpečné místo (nejlépe vyvýšené), kam zvídavé děti nedosáhnou. Tímto jednoduchým trikem zabráníte, aby na sebe děti žehličku strhly.

Zajímá vás, jak žehlička funguje? Jaká je doba jejího nahřátí a jak dlouho teplotu udrží? Budete mile překvapeni, tak jako já. Již zmíněná základna je vybavena světelným proužkem, který signalizuje, kdy je žehlička dostatečně zahřátá – teplotně i pro dostatek páry (svítí zeleně), dále kdy je potřeba ji „dobít“ (červeně bliká) a také kdy se dobíjí (svítí červeně). Další praktickou funkcí je, že když si nevšimnete, že základna červeně bliká pro upozornění na nutnost umístění těla žehličky do základny, tak 3 x zapíská.

Co se týká porovnání s dosud používanými žehličkami (a věřte mi, že jako mamina dvou dětí dnes již v pubertálním věku jsem jich vystřídala opravdu hodně), je tato opravdovým favoritem. 300 ml nádržka na vodu zajistí, že nebudete každou chvilku běhat doplňovat vodu, funkce kropení a nárazu páry (až 135 g) zas napomáhá při snazším žehlení přeschlého prádla a skvělé vertikální napařování využijete při žehlení pověšených šatů na ramínku nebo pomačkaných závěsů. Samozřejmostí je také funkce Anti Drip, která zamezuje nežádoucímu odkapávání vody. Žehlička dále disponuje keramickou žehlicí plochou a přívodním kabelem o délce 1,8 m.

Díky všem těmto vlastnostem je bezdrátová žehlička SUPREME STEAM tou nejlepší, kterou jsem kdy měla. Žehlení již pro mě není nutným zlem, ale celkem pohodovou činností... proto vám ji s čistým svědomím doporučuji.

Tagy: bezkabelová žehlička | bezpečné žehlení | děti v bezpečí

Komentáře