Jak si usedneš, tak se najíš

Datum publikace: 09.02.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Výchova | Rodiče a děti | Péče o miminko | Zdraví a bezpečnost miminka

Jestliže je bryndáček součástí vaší každodenní fashion výbavy, pochopili jste jednu důležitou věc: prevence je příjemnější než následky. Protože jakkoli se prací prostředky v reklamách předhánějí v absolutním zatočení se špenátem, mrkví či švestkami, na děti jsou krátké. Děti se prostě rodí se zvláštní schopností trefit se jídlem, které nelze vyprat, přesně tam, kam se vám to nehodí. Na rychlý střet ručky s plnou lžičkou proti směru krmení mají speciální timing. Nečekaný kašel nebo kýchnutí přichází vteřinu poté, co olíznou lžičku, a vteřinu předtím, než polknou.

Ze všech těchto důvodů je bryndák výborný vynález. Ale ne každý. Látkové bryndáčky vypadají i vyprané jako paleta podzimních barev. Nejvíc mě dojímají ty apartní, o velikosti pánského motýlka, nepochopila jsem význam, zdědily je panenky. Ideální bryndák vypadá jako pršiplášť ke špičkám nohou s protichemickou úpravou a suchým zipem po celé šířce zad. Chytré maminky podkládají jídelní místo igelitem a celkově jej umísťují spíše dále od bílých stěn.

Rostoucí židlička Tripp Trapp

Kolem papání, bumbání a patálií s mimi jídelníčkem je tolik legrace, že je škoda se o ni nepodělit. Ne náhodou je snad 9 z 10 úspěšných blogerek aktuálně na mateřské dovolené. Jednak máte o funny stories postaráno z první ruky, jednak máte dost audience, protože 9 z 10 čtenářek blogů je aktuálně na mateřské taky a čte vás. Máme prostě rády pocit, že v tom nejsme samy.

Říká se, že pro správné nastavení režimu se má dětský mobiliář využívat výhradně pro účely na ně určené. Čili například postýlka je na spaní, ne na hraní, autosedačka je zákon, pokud auto jede nebo třeba i stojí v zácpě, dítě z něj za žádných okolností nevyndáváme. Jídelní židlička je, věrná svému jménu, použitelná po dobu krmení, ne jinak. Víte proč? Protože jak má dítě vědět, že když ještě včera bylo ohromnou legrací házet ze svého empiru po celé rodině kostky z dupla, dnes se maminka strašně zlobí, když to samé zkouší s dušeným květákem?

Tripp Trapp Newborn Set storm grey

Chcete-li si ušetřit pozdější trable s desetiminutovou svačinkou, která trvá dvě hodiny a po jejím skončení je toho na talíři víc než na začátku, věnujte čas správnému nastavení stravovacího režimu a také tomu kousku nábytku, na kterém se to celé odehrává. Jde se jíst, nástup na židli, dojedlo se, výstup z ní. Možná je lepší neplést si jídelní židličku s kolotočem s deseti funkcemi a v zájmu prevence zlomenin rezignovat i na profláknutou bílou židličku z nejmenovaného švédského obchodu, která má podle mě podíl na většině úrazů v domácnosti.

Při cestě kolem ní nejde nezakopnout o její zadní nohy! Mým favoritem je prémiový kousek, který neurazí interiér, podpoří správný vývoj dítěte a především skutečně slouží účelu, pro který byl vyrobený - rostoucí židlička Tripp Trapp, kterou nabízí internetový obchod Mybabystore.cz. Tripp Trapp roste nejen s vaším dítětem, ale i s vašimi nároky. Třeba i celých patnáct let.

Autor: Xenie Mybabystore

Tagy: dětské židličky | krmení dětí | rostoucí židličky | židličky Tripp Trapp

Čtěte na Rodičům

Komentáře