Jak vybrat chytré hodinky na míru stylu i potřebám

Datum publikace: 26.05.2023

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví

Svět nositelných technologií v posledních letech zažívá obrovský rozmach a chytré hodinky se pro mnoho lidí staly nezbytným doplňkem. Ať už jste milovník fitness, zaneprázdněný manažer, nebo prostě někdo, kdo rád využívá možnosti smart zařízení na maximum, chytré hodinky vám umožní držet krok s digitální dobou. Jak však najít model, který bude sedět nejen vašemu zápěstí, ale i potřebám? Níže naleznete pár tipů, které vám mohou proces výběru usnadnit.

První kroky při hledání ideálních chytrých hodinek

Chytré hodinky nedávno oslavily desáté výročí svého vstupu na trh a za tu dobu se staly jedním z nejoblíbenějších druhů nositelné elektroniky. První revoluci v tomto segmentu přinesly Apple Watch, postupem časui se ale na trhu objevilo mnoho jiných značek a modelů.

Při výběru chytrých hodinek je možné zohlednit několik aspektů – a rozhodně nejde jen o cenu. Základním účelem chytrých hodinek je rozšíření možností vašeho smartphonu, což zahrnuje ovládání hovorů a zpráv, přijímání upozornění nebo sledování vaší fyzické aktivity. Při výběru je tedy prvním důležitým krokem ujasnit si individuální potřeby a preference.

Poté se zaměřte na následující faktory:

  • Sledování kondice

Pokud hledáte chytré hodinky, které vám pomohou zůstat aktivní a fyzicky zdatní, upřednostněte funkce pro sledování kondice (jako je monitor srdečního tepu), sledování pomocí GPS a režimy cvičení.

  • Oznámení a konektivita

Chcete chytré hodinky, které vás budou hlavně udržovat „v obraze“ zobrazováním oznámení z vašeho chytrého telefonu? Nebo prostě hledáte v první řadě zajímavý doplněk a stačí vám, když ukazují čas? Pak se zaměřte na jednodušší model hodinek a výběr bude hračka.

  • Výdrž baterie

V závislosti na tom, jak plánujete chytré hodinky používat, může o nákupu rozhodnout kapacita baterie. Za vyšší si nejspíš připlatíte, zato odpadne nutnost přístroj každý večer nabíjet.

  • Kompatibilita

Zkontrolujte, zda vybrané chytré hodinky spolupracují s operačním systémem vašeho chytrého telefonu, ne všechny chytré hodinky jsou univerzální. Mezi nejznámější operační systémy patří WearOS (AndroidWear), watchOS od Applu a Tizen od Samsungu.

  • Displej

Displej je srdcem chytrých hodinek, slouží jako informační a ovládací panel. LCD (TFT, IPS) technologie je atraktivní hlavně nižší cenou, zatímco OLED (či AMOLED u Samsungu) poskytuje lepší kvalitu zobrazení za vyšší cenu.

Tip: Určete si předem částku, kterou do hodinek chcete investovat, a plánu se držte. Široká nabídka se tímto filtrem o něco zúží a výběr bude snadnější.

Zvolte styl na míru své osobnosti

Co se týče designu a stylu, možností je nepřeberné množství a každému vkusu lze vyhovět. Mezi klíčové prvky chytrých hodinek patří ciferník. Ten je k dispozici v různých provedeních (od digitálních po analogové) či tvarech (čtvercový, kulatý, obdélníkový) a velikostech. Některé chytré hodinky navíc nabízejí přizpůsobitelné ciferníky, zatímco jiné mají pevný design.

Řemínek je dalším podstatným prvkem, co se vzhledu týče. Mnoho chytrých hodinek je vybaveno vyměnitelnými pásky, které uživatelům umožňují zkoušet různé materiály (například kůži, silikon, kov či textil) a barvy, aby se hodily k rozmanitým příležitostem nebo druhům oblečení.

Některé značky či modely chytrých hodinek jsou vyhledávané pro svůj jedinečný styl, který může vyhovovat různým osobnostem uživatelů. Například hodinky Apple jsou známé elegantním, minimalistickým designem, zatímco hodinky Garmin mají často robustnější, sportovní vzhled.

Zdroj obrázku: zedspider / Shutterstock.com

Komentáře