Jak vybrat pračku a sušičku?

Datum publikace: 22.03.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Všemožně pocintané nebo jinak ušpiněné prádlo je každodenní starostí všech rodičů. Aby tato práce nebyla utrpením, můžeme se dnes spolehnout na řadu užitečných spotřebičů.

Pračka už je pochopitelně samozřejmostí a pokud chcete ušetřit místo a také se víceméně zbavit povinnosti žehlení, přichází v úvahu také koupě sušičky. Jak tyto spotřebiče vybrat, aby přesně odpovídaly vašim potřebám? Podělíme se s vámi o pár tipů.

Recenze, srovnání a další informace

Základní informace o spotřebičích najdete i na velmi známé wikipedii. Pokud se ale chcete problematice výběru věnovat podrobněji, nebo už máte vybraný určitý model a chcete si ověřit jeho kvality, doporučujeme zabrousit i do vod uživatelských recenzí a online srovnání. Stovky recenzí najdete například na cenových srovnávačích, porovnáním produktů se potom věnuje mimo jiné web Arecenze.cz, který již vypracoval srovnání nejvíce oblíbených praček i sušiček prádla.

Kapacita

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru pračky a sušičky je jejich kapacita. Obecně je lepší volit objem bubnu spíše větší než menší, přece jen je třeba počítat také s praním povlečení a většího prádla. Pro čtyřčlennou rodinu je tak dobré volit pračku s objemem 6 a více kg. Kapacita sušičky by měla být minimálně stejná jako kapacita pračky, abyste nemuseli část jednu dávku prádla sušit po částech.

Energetický štítek

Energetický štítek je nejlepší přítel spotřebitele. Najdeme na něm nejpodstatnější údaje o pračce či sušičce, jako je energetická třída, hlučnost nebo spotřeba. Doporučujeme zainvestovat do co nejúspornějšího modelu, provoz pračky a sušičky nepatří k nejlevnějším položkám.

Funkce

Rodiče menších dětí by měly zajímat hlavně bezpečnostní funkce, například dětská pojistka. Velmi oblíbená je také pojistka proti přetečení, díky které nevytopíte koupelnu ani sousedy. Pro úspornější provoz potom bývají sušičky a pračky vybavené množstevní automatikou.

Tagy: nejlepší sušička | oblíbené pračky | oblíbené sušičky | porovnání praček | srovnání sušiček prádla

Komentáře