Jak vybrat správný sprchový gel nejen pro Vaše tělo, ale i Vaši mysl

Datum publikace: 09.09.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Součástí péče o pokožku je také její očista. Asi nejoblíbenějším způsobem je sprchování. Někdo preferuje večerní očistu, někdo zase tu ranní, která ho nakopne a probudí do nového dne. Jedno ale mají společné. Tím je používání mýdel a sprchových gelů.

Jaký sprchový gel si vybrat?

Neexistuje univerzální pravidlo. Každý od očistného rituálu očekává něco jiného. Jednomu jde skutečně jen o očistu, druhý si tyto chvíle chce užít a zrelaxovat své tělo i mysl a třetí chce všechno spojit najednou a k tomu pokožku ještě hydratovat.

Výběr podle typu pokožky

Při výběru sprchového gelu zohledněte druh své pokožky.

Citlivá a suchá pokožka

Pro takovou pokožku jsou určeny speciální mycí gely a oleje, které ji nebudou vysušovat, ale naopak hydratovat. Pokud tedy má Vaše pokožka sklon např. k atopii, vybírejte takové mycí prostředky, které jsou šetrné a obsahují složky, které zmírní svědění a jsou opravdu velmi šetrné. Vyhněte se přílišné parfemaci nejen u sprchových gelů, ale také u tělových mlék.

Mdlá pokožka

Pokožka se Vám zdá jako bez života? Nepanikařte, občas se to stane každému z nás. Na vině může být roční období, počasí, stres, špatná životospráva. Aby byla Vaše pokožka zase jako dřív, pijte hodně tekutin, dopřejte si tělový peeling a pokožku hydratujte. Pořiďte si sprchový gel s hydratačními účinky a hydratační tělové mléko.

Mastná pokožka

Tvorba mazu je nám dána z části do vínku, z části je ovlivněna hormony. Je zbytečné pokožku drhnout, stejně si tím nepomůžeme. Naopak tvorbu mazu ještě podpoříme. Jedinou cestou je ta správná volba přípravků pro péči o pokožku. Vyhněte se produktům s vysokým obsahem alkoholu. Vybírejte naopak jemné sprchové gely, které mohou obsahovat jemné peelingové částečky. Ty vyčistí póry a mohou omezit tvorbu pupínků a mazu.

Výběr podle vůně

Potřebujete povzbudit nebo naopak jen zklidnit rozbouřenou mysl a relaxovat? Chcete pleť prokrvit, zpevnit nebo vyhladit?

Zklidnění mysli

Asi první, co Vás napadne, je levandule. A máte pravdu! Levandule, nebo také třeba vanilka zklidní Vaše tělo po rušném dni a poskytne Vám příjemnou úlevu. Nechte relaxovat své tělo i mysl.

Povzbuzení a probuzení do nového dne

Nedovedete si představit jiný začátek dne než se sprchou? Vyzkoušejte sprchový gel s citrusy!

Trápí Vás nachlazení?

Vyzkoušejte sprchový gel s příměsí éterického oleje z eukalyptu a máty. Uvolní Vaše dýchací cesty a regeneruje Vaše tělo po namáhavém dni.

Chci pokožku nejen očistit, ale také hydratovat

Neradi ztrácíte čas a rádi byste ušetřili nějakou tu minutku? Jste příliš leniví, abyste se po koupeli natírali ještě tělovým mlékem? Tím pravým pro Vás mohou být sprchové gely obohacené právě o výtažky z heřmánku nebo mandlový olej. Po jejich použití je Vaše pokožka hebká a jemná.

Čtěte na Rodičům

Komentáře