Jak vybrat tu nejlepší kosmetiku pro naše nejmenší?

Datum publikace: 28.06.2018

Kategorie: Novinky na trhu

S touto otázkou si láme hlavu mnoho rodičů. Ať už těch nastávajících, nebo těch, kteří potomka již mají.

Na trhu je velký výběr kosmetických přípravků, které slibují, že jsou vhodné i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku. Ze všech stran se tak na Vás valí informace a reklama, proč právě tento přípravek je ten nej. Jak tedy vybrat tu opravdu nejlepší?

Pokožka novorozence je velmi jemná a citlivá (je 5x tenčí než pokožka dospělého člověka), protože její ochrana ještě není zcela vyvinuta. O to těžší je vybrat tu správnou kosmetiku, která zamezí vysychání pokožky.

Kůže novorozence sice obsahuje více vody, než kůže dospělého, přesto, a nebo možná právě proto, je velmi náchylná k vysušování a mnohem snáze může dojít k jejímu podráždění. Je tedy velmi důležité zvolit tu správnou kosmetiku, která respektuje jemnost a citlivost dětské pokožky.

Jak se tedy v dětské kosmetice zorientovat?

Dívejte se na složení

Přečtěte si na zadní straně obalu, co vše obsahuje. Přípravek by neměl obsahovat konzervanty, syntetické složky, neměl by být parfemovaný, nebo jen minimálně.

Vezměte v potaz dědičnost

Pokud Vy máte citlivou pokožku se sklonem k ekzémům je možné, že i Váš potomek na tom bude velmi podobně. Vybírejte tedy i s ohledem na tuto skutečnost. Možná si ušetříte spoustu trápení.

Zvolte kosmetiku, která má ty správné atesty a certifikáty.

Hlídejte si, zda daná kosmetika má certifikát a je vhodná právě pro dětskou pokožku.

Hlídejte datum spotřeby

Jakmile kosmetika projde datem spotřeby, rozhodně ji nepoužívejte. Může pokožku rozdráždit.

Otestujte, zda je daná kosmetika pro pokožku Vašeho dítěte ta pravá a nebude ji dráždit.

Většinou lze sehnat malý vzoreček, abyste nemuseli kupovat rovnou celé balení. Naneste ji na vybranou oblast pokožky a sledujte, jak bude na přípravek reagovat.

Nenechte se zlákat nízkou cenou.

Raději si připlaťte a vyberte kvalitní dětskou kosmetiku – ideálně tu přírodní.

Pozor na podráždění pokožky

Pokud přeci jen dojde k podráždění pokožky, je zarudlá, objevují se červené flíčky, na nic nečekejte a snažte se vypátrat příčinu. Možná je za tím právě kosmetika – zkuste ji změnit. Možná ta, kterou používáte, děťátku nesedí. Na vině ale může být také strava, prací prostředek,… Pokud nezjistíte, od čeho potíže pramení, poraďte se s lékařem.

Péče o pokožku v zimě

V zimě je třeba o pokožku dbát opravdu pečlivě. Ideálními pomocníky jsou krémy proti chladu a větru. Je ale třeba aplikovat je cca 30 minut dopředu, aby měly ten správný účinek.

Jaké kosmetické přípravky si mám pořídit a které jsou zbytečné?

Při péči o děťátko není třeba vykoupit celou drogerii. Postačí Vám pár základních věcí.

Dětská mýdlo

Využijete jej nejen při koupeli, ale také na omytí zadečku, kdykoli je potřeba.

Dětský šampon

Malé množství šamponu, který nedráždí pokožku ani oči, působí blahodárně na pokožku hlavy. Vlásky umyjete a půjdou také dobře rozčesat. Šampon stačí používat jednou za dva dny.

Vlhčené ubrousky

Jsou baleny v praktickém balení, které je uzavíratelné a tudíž Vám hned nevyschnou. Pokožku Vašeho děťátka očistí od nečistot, ať už na zadečku nebo na těle. Většinou obsahují i pěstící složku, která dbá o zdravou pokožku bez vysušování.

Krém na zadeček

Ochrání zadeček před opruzeninami, chrání jej před účinky moči a stolice. Krém bychom měli používat při každém přebalení. Stačí malé množství vetřít krouživými pohyby do pokožky.

Dětská tělová mléka, krémy a olejíčky

Ošetří pokožku Vašeho dítěte, udržují ji vláčnou a hebkou. Používejte je po každé koupeli.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře