Jak zařídit dětský pokojíček, aby se stal rájem pro hraní i odpočinek

Datum publikace: 10.05.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Dětský pokojíček

Děti rostou neuvěřitelnou rychlostí, což nám určitě potvrdí každý rodič, který s pohledem plným lásky a překvapení sleduje, jak se jeho dítko mění. Jedním z důležitých milníků v životě každého dítěte je přechod z malé dětské postýlky v ložnici rodičů do samostatného pokoje a jeho první vlastní postele.

Možná i vaše dítko dospělo do věku, kdy potřebuje svou první postýlku a vy teď stojíte před důležitým úkolem zařídit jeho pokoj. Jak by měl takový dětský pokojík vypadat? Co v něm nesmí chybět? A co musíte udělat pro to, aby se z obyčejného pokoje stalo dětské útočiště a útulný ráj?

Pokojíček plný barev
Ať už zařizujete pokojíček pro holčičku či chlapce, měli byste myslet především na barvy. Ty děti milují, barvy je dokážou uklidnit, rozesmát i zlepšit náladu, navíc podporují rozvoj intelektu. V dětském pokojíčku tak mají své čestné místo. Skvěle se sem hodí všechny veselé barvičky a pastelové odstíny, které nebijí do očí, ale místnost zútulňují. Do dětského pokoje se příliš nedoporučují křiklavé barvy, které by mohly dítě rozptylovat a být velkým náporem pro jeho oči.

Jak překlenout přechod z postýlky do postele bez slziček
Rodiče se k zařízení dětského pokojíčku uchylují zpravidla ve chvíli, kdy je jejich dítko připraveno vyměnit dětskou postýlku za velkou postel. Je to obrovský krok, který je potřeba dítěti co možná nejvíce usnadnit. Často jsou však rodiče svědky hysterických scén a plačtivých výlevů, kdy se děti brání zuby nehty a nechtějí v postýlce spát. Zajímá vás, zda se tomu dá předejít?

Aby vaše ratolest zvládla přechod mezi postýlkou a postelí bez uronění jediné slzičky, můžete mu do pokojíčku pořídit postel ve tvaru domečku. Ta mu nabídne nejen prostor pro spánek, ale přes den i místo pro hraní.

Postel, kterou si děti zamilují
Domečková postel je skvělou volbou do holčičího i klučícího pokoje. Je vyrobená z kvalitního dřeva, které nejen krásně vypadá, ale především je zdravotně nezávadné. Finální úpravou je použití jemného smirkového papíru, které dřevo lehce zbrousí, ale nezasáhne do jeho přírodní krásy. Výsledný vzhled postele je možné upravit tak, jak si budete přát. Její součástí mohou být snímatelné bočnice sloužící pro maximální bezpečí dítěte během spánku. Samozřejmostí je i možnost nalakovat postel barvou, která se bude hodit do vámi zařizovaného pokoje, aby zde zapadla a stala se součástí harmonicky působícího celku.

Myslete i na hraní
Ačkoli se postel se střechou jednoznačně stane dominantou dětského pokojíčku, měli byste myslet i na další funkce, které by tento pokoj měl plnit. Kromě odpočinku a relaxace je totiž potřeba, aby pokojíček dítěti poskytl i místo pro hraní. Vyřešit to můžete například měkoučkým koberečkem.

Tagy: dětská postel | dětský pokoj | postel se stříškou | postel ve tvaru domečku

Čtěte na Rodičům

Komentáře