Zdroj: Pixabay.com

Jaké hračky pořídit dětem do bazénu?

Datum publikace: 13.05.2019

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Rodiče a děti | Hračky pro děti

Pomalu se blíží léto a s ním i čas koupání v bazénu. Koho by nelákalo ochlazení v teplých letních dnech? V bazénu se zabaví malí i velcí. Dětem určitě uděláte radost i hračkami do bazénu a do vody. A věřte, že to nemusí být jen gumová kachnička. Možnosti jsou dnes nekonečné, ale vybírejte rozumně.

Dbejte na bezpečnost

U dětí je bezpečnost na prvním místě. To platí i u hraček. Zejména pro ty nejmenší byste měli vybírat hračky do bazénu bez ostrých hran a vyrobené ze zdravotně nezávadného materiálu. Určitě by také neměly obsahovat žádné malé součástky, které by děti mohly spolknout.

Dnes jsou velmi populární i obyčejné plovací nudle. Děti se s nimi zabaví na dlouho dobu a do sytosti se vyřádí. Můžete je použít i jako pomůcku k plavání. U bazénu by neměly chybět ani nafukovací míčky či vodní pistole. Co by to přece jinak bylo za vodní bitvu?

Závody na želvách

Pokud máte větší bazén, určitě máte aspoň jedno nafukovací lehátko, zřejmě ve tvaru nějakého zvířete jako je kosatka či žralok. Děti si na ně můžou sednout, lehnout a vozit se po hladině. Co takhle závody mezi jednorožcem a želvou?

Výbava pro potápěče

Máte doma malého vodníka? Určitě ocení potápěčskou výbavu. Ploutve, šnorchl a brýle jsou základní výbavou každého potápěče. Děti můžou ze dna bazénu například sbírat různé předměty a soutěžit o to, kdo jich vytáhne víc.

Vodní sporty

Fotbal, volejbal nebo basketbal si zahrajete i ve vodě. Stačí si pořídit hračky do bazénu v podobě nafukovací volejbalové sítě, basketbalového koše nebo branky a máte o zábavu postaráno. Navíc, tady se s dětmi zabavíte i vy. Rozdělte se na dva týmy, například rodiče proti dětem, a zjistěte, kdo je lepší.

A co neplavci?

Malým dětem, které se teprve učí plavat, určitě pořiďte rukávky nebo kruh, který může mít i sedátko, aby dítě nevypadlo. Udělejte z učení zábavu, pořiďte pěnové nudle a uspořádejte malou soutěž o to, kdo s ní první přeplave celý bazén.

Ve vodě se zkrátka pobaví všichni: malí, velcí, staří i mladí. Co takhle příště uspořádat olympiádu? Na výběr máte mnoho disciplín, například jízdu na nafukovacím vozidle, slalom, podvodní hlavolam nebo šlapání vody. Nezapomínejte ale mít děti vždy pod dohledem a na očích.

Čtěte na Rodičům

Komentáře