Rostoucí nábytek pro vaše ratolesti

Když nábytek roste s dětmi, je to výhra!

Datum publikace: 19.10.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Dospívání | Bydlení | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Školní pomůcky

Věřte nebo ne, ale je to tak. A tu výhru ocení časem děti i rodiče. Kvalitní rostoucí nábytek je sice investice, ale s jistou návratností. Proč rostoucí nábytek, jaké má výhody a na jak dlouho ho pořizujeme?

Pokud máte doma malého (před)školáka, určitě přemýšlíte, jak mu co nejlépe zařídit pokoj, jak vybavit psací kout. Možná zařizujete pokoj pro menší dítě. I v tomto případě myslete dopředu a uvědomte si výhody rostoucího nábytku. Ano, nábytku či nábytkového setu, protože zakoupit pouze rostoucí židli bez rostoucího stolu nebo naopak, se skutečně nevyplatí. Přijdete tím o konečný efekt, který kombinace dítěti poskytuje (správná výška desky vůči sedáku, naklonění desky dle potřeby, zdravý vývoj pohybového aparátu dítěte, soustředěnost v odpovídajícím zázemí atd.).

Rostoucí židle a správné sezení

Dřevěné klasické rostoucí židle jsou vhodné k sezení u stolu jako židle jídelní, mohou se použít i pro mladší školní skupinu, ale z dlouhodobého hlediska se pro školáka již vyplatí ergonomická dětská rostoucí židle školní. Vydrží od první třídy často až na střední školu (tedy min. 10 let), na výběr je v mnoha barevných variantách a úpravách a se zárukou 5 let. Židle poskytuje dítěti pevnou oporu na bedra, nohy dítěte nejsou volně nad zemí a splněna je i správná hloubka sedu. Jak již bylo zmíněno, samotná rostoucí židle pro školáky nestačí. Pro odpovídající komfort a zdravý vývoj dítěte musí být ke správné rostoucí židli i ten správný rostoucí dětský (psací) stůl.

Rostoucí stůl

Proč i rostoucí stůl?

Koupíte snad svému dítěti jen jednu botu z páru? Ne, to nikoho nenapadne, protože mu jsou jasné důsledky. Stejné je to se stolem a židlí. Rostoucí dětský stůl odpovídá velikosti dítěte, dítě má vše na dosah, náklon stolu je přizpůsobitelný, stůl je ve výšce loktů. Zjednodušeně řečeno, dítě se neadaptuje na svět dospělých, ale nábytek dítěti a později roste spolu s ním. Jaká jsou zdravotní doporučení, aktuální nabídka nábytku, jaký typ rostoucího stolu a židle pro dítě zvolit a čím vším se řídit? Odpovědi i rady naleznete v e-shopu osvědčeného prodejce rostoucího nábytku, nábytku značek Amadeus a Mayer.

Tagy: dětský nábytek | rostoucí nábytek | rostoucí stoly | rostoucí židle

Čtěte na Rodičům

Komentáře