Krvácející dásně nejsou známkou Vaší neopatrnosti

Datum publikace: 05.08.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Krásná maminka

Nákupem pasty a kartáčku by péče o Vaše zuby rozhodně skončit neměla. Lidé jsou přesvědčeni, že ví, jak si zuby správně čistit.* Proč tolik lidí trpí citlivými zubními krčky a dalšími obtížemi spojenými s nedostatečnou péčí o chrup, by se mohlo zdát tedy jako záhada. Problém bude ale jinde.

V anketě, která proběhla na internetových stránkách chytrazena.cz na 1 616 respondentech, se ukázalo, že lidé si myslí, že ví od svého zubaře, jak si zuby správně čistit (71 % dotázaných). V jedné z dalších otázek ale 61 % lidí uvedlo, že jim při každém čištění krvácí dásně (11 %) a alespoň občas krvácení pozoruje 692 dotázaných (61 %).

Celkem 72 % dotázaných se tedy setkává s krvácením dásní, které bývá jedním z příznaků parodontózy, zánětlivého onemocnění dásní, kterém lze správnou péči předcházet. Lidé ve snaze šetřit krvácející dásně ubírají z intenzity a frekvence čištění, čímž si zakládají na další, podstatnější problémy, které mohou končit až ztrátou zcela zdravých zubů. V případě krvácení dásní při běžném čištění je nutné navštívit svého zubaře a začít ihned s léčbou zánětu. Důležitá je důsledná prevence, především ve formě dokonalé hygieny včetně péče o mezizubní prostory, které jsou pouhým čištěním zubním kartáčkem nedosažitelné! Z ankety také vyplynulo, že celých 50 % dotázaných dokonce nikdy nepoužívá při péči o chrup mezizubní kartáček.*

Nový Parodontax Extra Fresh – pocit čistoty a svěžesti po celé hodiny

Nová zubní pasta Parodontax Extra Fresh s fluórem má nyní extra svěží chuť, která vydrží v ústech delší dobu. Obsahuje 70 % aktivních látek, které pomohou s péčí o zánětlivé dásně. Nenechte se odradit specifickou slanou chutí. Netradiční slaná chuť zubní pasty je dána složením z výtažků léčivých bylin a vysokým podílem hydrogenuhličitanu sodného. Už po několika dnech používání si na chuť zvyknete. Parodontax je vhodný i pro těhotné ženy.

Nejčastější příčinou ztráty zubů není zubní kaz, ale zánět dásní! Pravidelné používání zubní pasty Parodontax pomáhá zastavit krvácení dásní a zajistí svěží pocit v ústech po dlouhou dobu.

Zubní pasta Parodontax je k dostání v sítích drogerií a lékáren za obvyklou cenu 92,90 CZK.

Zeptejte se svého zubaře, zda je vaše technika čištění správná. Jak pečovat o nemocné dásně najdete ZDE.

*Dle výsledků ankety, která proběhla v roce 2013 na webových stránkách chytrazena.cz na 1 616 respondentech.

Text obsahuje reklamní sdělení
 

Tagy: parodontax.cz

Komentáře