Na jarní únavu jsou nejlepší voskovky!

Datum publikace: 13.04.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Předškoláci | Hry a volný čas | Rodiče a děti | Vývoj předškoláka | Jak zabavit děti doma

Přepadla Vás jarní únava? Zažeňte ji malováním a hraním! Zábavné a tvořivé aktivity Vám dodají energii! A navíc jimi přispějete ke zdravému rozvoji svých dětí i vzájemných rodinných vztahů.

Dejte dětem zdravé voskovky!

Pojďme začít kreslením. Třeba voskovkami. Že jsou Vaše děti na to ještě malé, takže měkké barevné tužky lámou, ochutnávají a jsou od nich celé špinavé? Dejte jim do rukou Zdravé voskovky z přírodního včelího vosku, které se nelámou, jsou snadno omyvatelné a navíc podporují správný úchop a držení tužky, což budou děti potřebovat hned, jak usednou do školních lavic. Vlastně ještě ve školce. Koordinaci oka a ruky si s nimi mohou procvičovat děti již od 1 roku věku. Výtvarných technik je mnoho a barev také. Zdravé voskovky nabízejí celkem 48 krásných odstínů.

pouziti zdravych voskovek

Malujte horkým voskem!

S většími dětmi se můžete pustit do náročnějších technik, než je pouhé kreslení. Enkaustika, malování horkým voskem, je krásná technika, kterou používají umělci takřka 2000 let. Dnes se enkaustika těší velké oblibě také u veřejnosti. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, není nic jednoduššího, než si pořídit startovací sadu pro začátečníky a malování horkým voskem může začít! Že nemáte výtvarné nadání? Možná se budete divit, jak krásné obrázky dokážete vytvořit. Vykouzlíte nevšední abstraktní dílo nebo zajímavou krajinu. Anebo proč nevyrobit originální přání k narozeninám či jmeninám pro někoho z Vašich blízkých? V nejhorším je věnujete sami sobě, v každém případě si však příjemně odpočinete.

Pohrajte si!

Pokud se Vám nechce do malování, můžete si s dětmi pohrát. Společné hraní patří mezi nejkrásnější rodinné chvíle, které navíc utužují vztahy mezi rodiči a dětmi, a na které Vaše děti nikdy nezapomenou. Můžete hrát kostky, člověče, anebo třeba stavět z Kaply. Kapla je jednoduchá, a přitom naprosto geniální, dřevěná stavebnice, která umožňuje nejen společné stavění, ale také vymýšlení různých her, jako je domino nebo soutěžení o nejvyšší postavenou věž, záleží na Vás, fantazii se meze nekladou. A protože Kapla podporuje tvořivost dětí (již od 1 roku) i dospělých, stejně jako jejich trpělivost, ne náhodou se pyšní oceněním Správná hračka.

stavebnice Kapla

Poslouchejte!

Že byste si rádi hráli, ale Vaše malé miminko, které si ještě nemůže s Kaplou hrát, stále pláče a není k utišení? Zavěste mu do pokojíčku zvonkohru Koshi, která je příjemně uklidní. Krásné melodie mají blahodárný vliv na psychiku malých i velkých a dokážou naplnit každý prostor harmonií. Zvonkohru rozezníte jemným krouživým pohybem, anebo stačí trocha průvanu. Jemné tóny velice dlouho rezonují. Výtvarné potřeby, zvonkohry, stavebnice a další kvalitní a originální hračky podporující správný rozvoj dítěte i kvalitu rodinných vztahů, najdete na stránkách www.duhovymotyl.cz.

V dnešní době, kdy všichni trávíme spoustu času ve společnosti hranatých přátel s obrazovkou, význam těchto chvil rodinného štěstí stále roste.

Náš tip: Zpříjemněte si svůj den ukázkovým odpolednem s Kaplou či zdravými voskovkami nebo kurzem enkaustiky. Termíny si můžete domluvit na e-mailu info@duhovymotyl.cz nebo na tel. čísle 737181717.

Tagy: enkaustika | hry | tvoření s dětmi | zdravé voskovky

Komentáře