Nošení dětí v zimě

Datum publikace: 02.11.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Krásná maminka

Ani v zimě není nutné dávat děti do kočárku a balit je do kožešinových fusaků. Pokud je Vám nošení pohodlnější, noste své dítě i v zimě.

Přinášíme Vám několik rad a tipů, jak na to.

Spodní vrstva je nejdůležitější
Jako základ doporučujeme sebe i dítě obléci do merinovlny. Spodní vrtsva jako je tílko, bodíčko nebo triko s krátkým rukávem vám zaručí dostatečný tepelný komfort. Vlněné oblečení neškrábe, přilne k tělu a zahřeje se na tělesnou teplotu. Vlna je samočistící a není nutné ji často prát. Stačí oblečení větrat na vzduchu nebo jen přemáchnout v ruce. Další velkou výhodou použití vlněného oblečení pro nošení dětí je fakt, že mokrá vlna nestudí. Pokud se zpotíte, stále zůstanete v suchu a teplu.
Vlněné oblečky pro děti najdete zde.
Vlnění oblečení pro dospělé najdete zde.

Pokud si vyberete firmu Engel, doporučujeme vám si objednat o jednu až dvě velikosti větší oblečneí. I když perete jejich prádlo v ruce, vždy se o kousek srazí.
Využít můžete i umělá vlákna s vynikající termoregulačními schopnostmi, jako je například MOIRA. Novinkou české firmy Moira je spojení vláken moiry a vlny.

Vrstvení
Při oblékání sebe i dítěte nezapomínejte na to, že se budete vzájemně zahřívat. A přehřátému miminku se v šátku zaručeně líbit nebude. Zvolte proto raději systém vrstvení a oblékejte sebe i dítě až přes zavázaný šátek či nosítko. Můžete použít větší svetr, speciální nosící bundy, tunely či nosící kapsu. Pokud budete s dítětem přecházet mezi chladem a vyhřátými vnitřními prostory, je snadnější si vysléci nosící kapsu nebo sundat bundu, než vytahovat dítě z šátku a vyslékat přímo je. Jiné je to u větších dětí, které se chvíli nosí a chvíli již běhají sami.

Co obléci na nožičky
Nožičky jsou nejvíce ohroženou částí při nošení v zimě. Ručičky nemusíte moc řešit, protože je má děťátko většinou schované u vás. Ale správné oblečení nohou nepodceňte. Pokud dítě nemá speciální kalhoty vhodné na nošení, vždycky se mu vyhrnou. Proto by mělo mít teplé vlněné kamašky, vlněné návleky či speciální boty na nošení dětí.
Starším dětem, které již chodí a mají klasickou pevnou obuv, můžete přehrnout přes nožičky ještě návleky.
Návleky jsou velmi praktickou pomůckou nejen při nošení dětí, ale i přebalování a praktikování přirozené hygieny nemluvňat. Určitě se nebraňte investici a minimálně jedny si kupte. Budou se zaručeně hodit.
Návleky můžete vybírat od různých výrobců.
Babylegs, Design socks, Hoppediz, vlněné Babyidea, vlněné návleky Alice se nám na zimu osvědčily nejvíce.
Speciální botičky pro nošení dětí Manymonths.Co na hlavičku
když máte dítě u sebe v šátku či nosítku a přes sebe máte bundu či kapsu, většinou vznikne prostor mezi vámi, kam fouká a kde vám může být zima. Pro děti proto doporučujeme speciální vlněné kukličky, v kterých mají chráněný i krk a hrudníček. Vlněná kuklička stačí i do velké zimy a pokud by opravdu extrémně mrzlo, můžete na kukličku dát ještě čepici nebo kapucku. Vybírat můžete opět od různých značek. Skapi, Manymonths. Pro oba můžete také použít vlněný nákrčník.Speciální nosící oblečení
Bundy - nosící bundy jsou do detailu promyšlené. Ve většině z nich můžete dítě nosit na břiše i na zádech. Můžete je nosit i samostatně bez dítěte. Osvědčila se nám česká bunda Angel wings nebo elegantnější kabáty Ergo.

Výhody a nevýhody společných svršků:
+ snadné obléknutí a to i v případě navázaného dítěte na záda
+ tepelný komfort pro Vás i Vaše dítě
+ lépe poznáte tepelný komfort dítěte
+ odnikud vám netáhne, nikde není mezi Vámi a dítětem prostor pro zimu
- jsou vhodné jen pro děti, které ještě nechtějí sami chodit
- musíte zvolit vhodnou konvenční velikost, která se vybírá podle toho, kdo více nosí. Druhý rodič již speciální nosící bundu nemá.

Kapsa na nošení děti -  nejuniverzálnější svršek na nošení dětí v zimě! Lze ji využít při nošení šátku i nosítka a hodí se pro všechny typy úvazů. Celá kapsa se snadno přizpůsobí velikosti dítěte díky všité regulovatelné gumičce v okraji kapsy. Kapsa se upevňuje na tělo nosiče pomocí popruhu a poutek. Na vnější straně se nachází kapsa pro Vaše ruce. Velikost je univerzální a proto si ji mohou střídat různí nosiči. Je lehká a skladná. Někdy je těžké vybrat si vhodně zvolenou velikost bundy či oblečení přes internet. Proto vám doporučujeme přijít si vše vyzkoušet a prohlédnout do kamenné prodejny Brána k dětem, Náplavní 11, Praha nebo Josefská 1, Brno.

Krásné nošení dětí v zimě Vám přeje
Lucie Harnošová
 

Tagy: botičky | bundičky | kabáty | kapsa na nošení dětí | vlněné nákrčníky

Komentáře