Pět tipů, jak si užít čas s dětmi

Datum publikace: 15.11.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Hračky pro děti

Taky si někdy povzdychnete, jak léto uteklo a teď už bude jen šedivo a lezavo? Jak jinak jsme podzim vnímali v dětství: doma hračky, na které je konečně čas, venku barevné listy, čvachtající bláto, vítr, co prohání draky...

Pouštění draků

Při pouštění létajících draků budete na čerstvém vzduchu a ještě se při něm zahřejete. Vůbec nevadí, když nejste manuálně zruční a model draka by čekal na slepení dalších pár let. Dnes už koupíte úžasné hotové draky: třeba zeleného s velkými tesáky se čtyřicetimetrovým ocasem, nebo dvoumetrové draka, který vypadá jako paví ocas.

Zútulňování domova

Když už je opravdu takové počasí, kdy se vám nechce ven, je ideální čas na zútulnění domova. Nemusíte se před Vánoci vydávat z peněz za nový nábytek, ale něco pěkného a praktického, co zabaví děti, se hodí: například dětské tabule na kreslení, pro menší děti pak houpací kůň nebo kohout. Přesně takový, jakého si pamatujeme z dětství.

Domácí kapela

Pochmurnou náladu z krátících se dnů můžete také zvednout pomocí hudebních hraček. I když nemáte doma virtuosa a produkce bude trošku tahat za uši, při trénování domácí kapely utužíte vztahy a když si svá díla ještě nahrajete, budete mít uchovanou veselou vzpomínku.

Třídění věcí

Podzim je vhodný také na probrání věcí. Dá se čekat, že o Vánocích vám domů přibude zase plno nových hraček, tak je dobré si na ně nenápadně udělat místo. Udělejte si jeden víkend volný a buďte s dětmi „jenom“ doma. Vyberte fotky na vyvolání (potěšíte babičky), zjistěte si, kde se ve vašem okolí koná burza hraček a oblečení a nachystejte na ni to, co už nepotřebujete. Bavte se s dětmi o tom, co by si přáli k Vánocům, určitě to bude mít větší kouzlo, než když vám předloží katalog z hračkářství se zakroužkovanými tipy.

Vybírání dárků včas a v klidu

Vybírat dárky by měla být radost, ne jen zaplacení konkrétní věci, kterou si dítě vybere. A nemusí jít jen o Vánoce. Jak často vymýšlíte dárek k narozeninám pro děti příbuzných nebo pozornost pro děti kamarádů? Plno nápadů na menší i větší dárky najdete v internetovém obchodě www.obchod-detem.cz, který funguje už 11 let. Jeho velikou výhodou je možnost výměny nebo vrácení zboží až do 30 dnů, takže když se zrovna netrefíte, máte dost času to vyřešit. Při objednávce nad 2 000 Kč máte dopravu zdarma.

Kromě hraček pro děti a vybavení pokojíčků je sortiment rozšířen například i o cestovní kufry. To kdyby vám bylo u nás přece jenom moc zima a chtěli jste ještě utéct za sluníčkem. A i když už nikam vyjet nemůžete, nenechte si náladu zkazit šedivými mraky. I za nimi se přece skrývá slunce.

.....................

Upoutávka FB: Potřebujete relax? Běžte pouštět draky! Lepením se nezdržujte, koupíte krásné hotové.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře