Pořiďte tu správnou autosedačku!

Datum publikace: 27.08.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Předškoláci

Vrátili jste se z dovolené a zjistili jste, že Vaše ratolest během léta vyrostla? A stojíte před otázkou, že mimo oblečení musíte zakoupit také novou autosedačku? Nabízíme Vám několik informací, které Vám mohou nákup autosedačky usnadnit.

Všichni víme, že základem pohodového cestování je komfort.
Pro malé cestovatele je pohodlí obzvláště důležité. Nepohoda může vyústit v rozmrzelost, neplánované zastavování, ale také ve zdravotní potíže. Proto pečlivě vybírejte, jakou sedačku vyberete na další roky. Dobře polstrovaný a tvarovaný sedák podporuje správné držení zad a snižuje únavu z cestování. I pro větší děti je ideální sedačka se zádovou opěrou, výskově stavitelnou hlavovkou a pevnými bočnicemi, podsedák je prostě nedostačující.

Podmínkou zvláště v zimním období je dostatečně prostorná a přitom bezpečná zádová opěra. Problémem jsou někdy i krátké přesuny , hlavně v zimním období, kdy musíme dítěti nechat např. mikinu nebo bundičku, protože sedáme do studeného auta. I toto hledisko bylo součástí hodnocení dětských autosedaček v červnovém čísle Dtestu.

Například dětská autosedačka Storchemnühle Solar, určená pro váhovou kategorii 2-3, tj. pro děti vážící15-36 kg, byla hodnocena v tomto směru jako jedna z nejlepších.

 

Další její výhodou je i 11 poloh pro stanovení výšky hlavové opěrky, takže sedačka opravdu dítěti vydrží dlouhou dobu. Pohodlí dítěte je podpořeno také ergonomickou pěnou v sedáku. Na dlouhé cesty můžete sedačku vybavit podnožkou, která zabraňuje odkrvování nožiček a s ním spojeným nepřijemným mravenčením.

 

Autosedačku vybírejte pečlivě a pokud máte v autě Isofix, Storchenmühle Solar je k dostání i v této verzi (nazvaná SeatFix). Novinkou sedačky je nejen SeatFix druhé generace, ale také vnější 3D strukturovaný absorbční povrch pohlcující případný boční náraz. Bečnost byla dokázána testy jak ADACem, tak českým D-testem

V létě pak u autosedačky Storchenmühle Solar nebo Solar SeatFix plně využijete další přednost , kterou jsou odvětrávacími kanálky, které zajistí dodatečné větrání bočnic .

K různým sedačkám, včetně zmíněné Storchenmühle Solar (Solar Seatfix), můžete zakoupit i letní potah, který je pro cestování v parných dnech přímo ideální. Sluníčko nerozpálí tolik potah a je lehce pratelný. Kdo ale tak vysoké nároky nemá, může vyzkoušet např. autosedačku Storchenmühle. My Seat CL, která je bohatě polstrovaná, jednoduchá, ale stále velmi bezpečná. I tato autosedačka byla v již zmiňovaném testu zařazena a byla velmi dobře hodnocena v poměru ceny a užitné hodnoty.

 

Současné materiály, které jsou při výrobě autosedaček používány, jsou velmi kvalitní. A umožňují i velmi odvážné barevné kombinace.Nebojte se jich a pokud se Vašemu dítěti líbí i velmi výrazná barva, dopřejte mu ji. Bude v ní jezdit rádo. Pro jakoukoliv autosedačku pak můžete použít podložku Car Seat Protector od firmy Storchenmühle, která snižuje riziko oděru autopotahu a nebo ji můžete použít i jako ochranu zadní části předního sedadla.

Podzimní výstava For Babies, která bude v PVA Letňany od 27. do 30.září t.r. nabízí mnoho zábavy pro Vaše děti a Vám dostatek možností k výběru správné autosedačky. Tak proč toho nevyužít? Např. u firmy Autoseating s.r.o. si jistě budete moci vyzkoušet různé druhy autosedaček.

Ať se vydáte kamkoliv,přejeme Vám moho pohodových a bezpečných kilometrů!

www.autoseating.cz

 

Tagy: autosedačky | cestování

Komentáře