Při hře V kostce! vás možná porazí i vaše tříleté dítě

Datum publikace: 19.12.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci

Najít zábavu pro předškolní děti není jednoduché, zvlášť když hledáte způsob jak svého malého potomka nejen zaujmout, ale i rozvíjet.

Pozornost předškolního dítěte je přelétavá jako vlaštovka a udržet předškoláka u jedné činnosti není tak snadné. Naštěstí je tu edice her V kostce!, určených pro děti už od tří let věku. Co dělá z her V kostce! ideálního kandidáta na zabavení vaší malé ratolesti?

Zejména jejich unikátní herní princip, který zaručuje, že hra bude svižná. Potomek se nestihne začít nudit a zároveň mu hra nabídne dostatečnou výzvu – a to možná nejenom dítěti, ale i vám.

Hry V kostce! totiž v první řadě procvičují krátkodobou paměť. Hráč si vezme jednu kartonovou kartičku s obrázkem nebo obrázky a má deset vteřin (jedno přesypání přiložených hodin) na to, aby si zapamatoval z kartičky co nejvíce. Pak ji otočí na druhou stranu, kde jsou nachystané otázky. Hodem kostkou hráč jednu otázku vybere a pokusí se ji zodpovědět. A pokud byl prve pozorný, jistě se mu to podaří. Není potřeba mít znalosti, stačí se „jen“ soustředit. Herní princip je tak jednoduchý, že ho pochopí i malé dítě. To si tak bude připadat důležitě, že už může hrát opravdovou stolní hru.

Jednotlivé edice se liší tématem a věkovým určením. Pro předškoláky můžete zvolit například Moje první obrázky, Pohádky nebo Abecedu v kostce, při jejímž hraní se navíc děti nenásilně seznámí s významem různých písmenek. Pro ještě mladší děti, od tří let věku, jsou určeny zjednodušené V kostce! mini na téma První barvy, První čísla a První písmena. Možná budete sami překvapeni, jak rády takto malé děti pracují s čísly a písmenky. Hra V kostce! zkrátka skvěle kombinuje zábavu, poznání a rozvoj dětských řečových dovedností.

Díky jednoduchým pravidlům nejsou ze hry vyloučeny ani školkové děti. Malé rozměry umožní hru brát na cesty či na čekání u lékaře. Nenápadně, ale o to úspěšněji hra rozvíjí znalosti a dovednosti, a to i u těch nejmladších hráčů. Má mnoho variant pro všechny věkové kategorie od tříletých až po nejstarší, zabaví se opravdu všichni. Schválně, kolik věcí si za 10 vteřin zapamatujete vy?

Čtěte na Rodičům

Komentáře