Procestujte Kapverdské ostrovy křížem krážem

Datum publikace: 17.01.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Tip na výlet

Rozmanité souostroví v Atlantickém oceánu v sobě skloubí krásnou divokou přírodu, klidné pláže a rušná historická městečka. Na vulkanických ostrovech najdete pouze jednu činnou sopku, Pico do Fogo na ostrově Fogo.

Využijte zimní období k procházkám a výletům

Na Kapverdské ostrovy se vydejte na poznávací dovolenou mezi listopadem a červnem, kdy na ostrovech není takové horko a průměrná teplota se pohybuje mezi 25 °C a 27 °C. V tomto čase můžete podnikat výlety mezi ostrovy, dělat turistické procházky a poznávat přírodní krásy. Pokud si lámete hlavu, kam na dovolenou v lednu, jsou pro vás Kapverdy jednou z možností, kam se zajet podívat. Před odletem si pečlivě zjistěte, jaké jsou aktuální možnosti dopravy mezi jednotlivými ostrovy. Můžete využít lodní dopravy nebo si objednat levnou letenku od společnosti Cabo Verde Airlines. Pokud se rozhodnete využít letecké dopravy, objednejte si letenku s předstihem už doma. Lety mezi ostrovy nejsou levné, tak abyste nebyli zaskočeni na místě po příletu. Při nákupu letenky od společnosti Cabo Verde Airlines mezi jednotlivými ostrovy zaplatíte za zpáteční let zakoupený s dvouměsíčním předstihem kolem 90 EUR.

Hotel na Kapverdach

Na ostrovech můžete snad téměř všude zaplatit debetní kartou, oficiální měna vás trápit nemusí. Kdybyste zatoužili zajet mimo turistická střediska, vyměňte eura na kapverdské escudos.

Tak trochu jiný „Zelený mys“

Ostrovy se jmenují dle Zeleného mysu, nejzápadnějšího cípu Afriky, odtud také portugalský název Cabo Verde. Mají hodně suché klima, díky němuž dochází k erozi půdy. Nepěstují se zde téměř žádné plodiny a 90 procent potravin se dováží. Jídlo je zde hodně drahé. Vyplatí se zařídit si all inclusive last minute dovolenou nebo alespoň polopenzi. Až na tento zdánlivý nešvar se vám dovolená bude zamlouvat. Zamilujete si nádherné scenérie hor tyčící se nad bronzovým pískem vedle modré vody.

Narodni pokrm Cachupa

Kam na Kapverdy?

Zajeďte se podívat na ostrov Boavista, kde jsou nejkrásnější pláže na kapverdských ostrovech. Na pláži Santa Monica najdete schované želvy, klidná pláž Praia de Chaves vám poskytne prostor pro relaxaci a odpočinek. Na ostrově Sao Vincente se zajděte podívat do města Mindelo, kde najdete nejvíce historických budov na ostrovech. Ostrov Sal je ideálním místem pro windsurfing a zde je umístěno mezinárodní letiště. Nedaleko od něj se vydejte do historického městečka Santa Maria nebo do solných dolů Pedra de Lume.

Vrak lodi na ostrove Boavista

Sledujte akční nabídky. Na pobytovou dovolenou Kapverdy se můžete dostat do 10 000 Kč.

Tagy: cestování po Kapverdách | exotická dovolená | levné zájezdy k moři

Čtěte na Rodičům

Komentáře