Raná výchova a jak ji podpořit

Datum publikace: 22.09.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Krásná maminka

Co je pro výchovu malých dětí nejdůležitější? Jednoznačně silné pouto mezi dítětem a vychovatelem. Ten nejdůležitější z důležitých lidí je maminka. Vztah s ní má miminko už od početí a lékaři i psychologové se shodnou na tom, že dítě matku vnímá a slyší zvuky zvenčí už dlouho před porodem.

S tím se dá pracovat a vy jistě víte, že je běžné a správné pouštět si v těhotenství hudbu při vědomí toho, že ovlivňuje i miminko. Víte například, že Mozart prohlubuje kreativitu? Některé maminky svým bříškům zpívají a mluví na ně a to také dělají dobře. Uklidňující hlasy a hudba ladí psychiku miminka a také pomáhají po narození, když je potřeba plačícího broučka utěšit. A na nic víc se po porodu soustředit nemusíte.

Triky starých indiánek a mladých Evropanek

Milá maličkost, která se v posledních letech u nás ujala, jsou tzv. andělské zvonky, jejichž inspirací byla mexická bola. To je malá rolnička, kterou nosí těhotné ženy na delší šňůře kolem krku tak, aby cinkala miminku u bříška. Dítě příjemné a něžné zvuky vnímá a i po narození je pak uklidňují. Takže maminky rolničky po porodu neodkládají, pak jsou totiž teprve užitečné. Děti si s nimi pohrávají třeba při kojení a ve chvílích klidu, a když je pak potřeba utišit plačící miminko, stačí zacinkat. Děti své cinkání mají rády po ruce, například zavěšené u postýlky, nebo zašité uvnitř oblíbené plyšové hračky.

Andělský zvonek

Rolnička ale nemusí být jen funkční, může být i opravdu krásným šperkem. Německá zlatnická firma Engelsrufer zavírá malý cinkající korálek do perfektně zpracované otvírací klícky tak, aby se dal vyměnit za jinak barevný. Tím se z rolničky stává šperk vhodný pro jakoukoli příležitost a navíc se změnou barvy přizpůsobí outfitu. Klícka se vyrábí ve tvaru malé koule, slzy nebo srdíčka. Stříbro s různými barevnými úpravami může nést drobné zirkony a barva korálku je sama o sobě nositel významu. Černá je magická až fatální, červená podpoří vášeň a temperament, bílá je něžná a říká si o ochranu, a tak dále. O významu jednotlivých barev si můžete přečíst zde.

Módní trend i tradiční symbol

Fantazie precizních šperkařů ale nezůstala stát na půl cesty. K andělským zvonkům patří ještě jeden atribut a to je křídlo. Je totiž symbolem lehkosti a nadhledu, přináší pocit odpoutání od země a každodenních starostí, posiluje dobré úmysly a zahání duchy a noční můry. Protože je dnes módní zdvojovat řetízky, šňůrky i přívěsky, nabízí se tu možnost kombinovat tři velikosti křídel a zvonků v různých barvách a provedeních. Když navíc zvolíte dva různé řetízky, dostanete naprosto jedinečný a osobitý doplněk. Není to nádhera?

Čtěte na Rodičům

Komentáře