Repelent nejen ve spreji

Datum publikace: 27.07.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví

Jako už téměř každoročně se všude mluví o zvýšeném výskytu klíšťat. Vzdávat se kvůli nim procházkám po lese a běhání po louce by byla škoda, nesmíme však opomenout důkladnou prevenci. I děti veďme k tomu, aby se naučily proti klíšťatům a komárům chránit.

Doporučovanou základní ochranou proti klíšťatům i komárům je především vhodné oblečení: do lesa bychom měli chodit v uzavřené obuvi (holínkách), dlouhých kalhotách a s pokrývkou hlavy. Zní to logicky, ale komu by se chtělo oblékat se na borůvky jako na bojové cvičení, zvlášť když teploty překračují třicítku.

Repelent určitě ano, ale jaký?

Dále je třeba aplikovat repelent. Těch je na trhu plno, který tedy vybrat a jak ho správně používat? Ačkoliv repelenty samozřejmě podléhají přísným normám a předpisům, nikdo vám nezaručí, že vám nějaký konkrétní výrobek nezpůsobí například podráždění pokožky. Pochybnosti panují zejména okolo látky DEET, která je zpravidla hlavní účinnou složkou repelentů. Podle informací časopisu Dtest je složka DEET sice při běžném a rozumném používání považována za relativně bezpečnou, avšak při dlouhodobém styku s pokožkou může mít při vysokých koncentracích toxické účinky. Pro malé děti byste raději rozhodně měli vybírat repelenty bez této složky. Na trhu najdete i přírodní přípravky, vždy však vybírejte repelent určený pro věk vašeho dítěte a s množstvím ani počtem aplikací to nepřehánějte.

Novinka – zdravý repelent v tabletách

Skvělou a dokonce i zdravou volbou mezi repelenty je přípravek v tabletách. Takové tablety obsahují především vitamin B. Je totiž prokázáno, že klíšťata a komáry, i když není jasné proč, odpuzuje vůně vitaminu B vypařující se spolu s potem. B-komplex repelent je velmi zdravý, 1tbl pokryje denní dávku vit. B. Užíváte-li repelent v tabletách, vyhnete se tak pro někoho nepříjemné vůni nastříkaného repelentu, kterou kolem sebe po aplikaci šíříte namísto parfému a navíc s sebou na výlety nemusíte tahat lahvičku.

Praktické balíčky

Balíček na tábor

Repelent B-komplex repelent pro děti vyrábí česká společnost RosenPharma. Chystáte-li dítě třeba na tábor, můžete ho vybavit speciálně sestaveným balíčkem od tohoto výrobce. Balíček na dětský tábor obsahuje zmíněný repelent, dále Moskyto gel poskytující rychlou a účinnou pomoc po bodnutí a pokousání hmyzem nebo při požahání medúzou či kopřivami a Octan sáčky s obsahem octanu hlinitého, což je klasická a tradiční pomoc při výronech, pohmožděninách a otocích. Všechny tři přípravky mají naprosto přírodní složení. Repelentní tablety jsou vhodné pro děti od tří let.

Rozšířenou verzí Balíčku na tábor je Balíček na dovolenou. Ten kromě Moskyto gelu, Octan sáčků a B-komplex repelentu pro děti obsahuje navíc repelentní tablety pro dospělé a šumivé tablety AESCIN akut, které pomáhají proti pocitu těžkých nohou. Oceníte je tak například při dlouhém cestování.

Balíček na dovolenou

Nepropadejte panice z kousavého a bodavého hmyzu, zároveň se však účinně chraňte, prevence je vždy jednodušší než řešení problémů. Všechny přípravky RosenPharma zakoupíte v lékárnách nebo přímo v e-shopu společnosti.

Tagy: balíček na dovolenou | b komplex | bodavý hmyz | repelent

Čtěte na Rodičům

Komentáře