Sedák BabySmart - chytrý „podprdelník“

Datum publikace: 28.11.2011

Kategorie: Novinky na trhu | Batole | Předškoláci | Školáci

Dvouleté dítko často protestuje, když jej rodič souká do vysoké jídelní židle a poutá jej řemínky. V tomto věku už chce všechno dělat samo, sedět chce také jako dospělí. Potíž je v tom, že když se malé dítě posadí na klasickou židli, bradu má buďto v rovině desky stolu nebo na židli musí klečet…

Po chvíli tak putuje zpět do batolecí židličky (v níž se mu už nikterak nelíbí), anebo rodič rezignuje na důstojné stolování a běhá za svým potomkem s lžící v ruce.

Naše maminky a babičky v takové situaci používaly hrnec nebo slovník cizích slov... Existuje však i malinko pohodlnější a elegantní řešení – sedák BabySmart. Používají jej děti od zhruba 2,5 let, předškoláci i drobnější školáci.

 

V sedáku BabySmart dítě sedí výše a pobude v něm mnohem déle - nevrtí se. Nejenže v něm lépe jí, ale také kreslí či píše. Je u stolu rovnocenným partnerem dospělých, má přehled, na všechno lépe dosáhne.

V tomto sedáku dítě nijak nepoutáte, ani sedák k židli nijak nemontujete. Sedák nesjíždí - váhou dítěte se totiž přisaje k podložce. Ideálně drží na hladkém povrhu, tedy na dřevěných, plastových nebo kožených židlích a lavicích. Nesklouzává ovšem ani z polstrovaných či látkových povrchů.

 

Dítě si do něj brzy samo vleze a taky z něj sleze bez pomoci rodičů. Díky jeho muší váze (900 gramů) s ním dítko putuje po celém bytě, pokládá si jej na židle i na studenou podlahu, když si chce stavět kostky nebo se dívat na pohádky. Výrobce sedák dodává v cestovní tašce, takže jej snadno vezmete k babičce, do restaurace, k holiči i do divadla. Jednoduše všude tam, kde batole či předškolák potřebuje sedět výše.

BabySmart vyrábí sedáky z nového, tzv. Cooshee™ materiálu. Vyvinula jej americká designérka Diane Zissu. Jako matka tří dětí přesně věděla, co hledá. Cooshee™ je pěnová hmota s hladkou a teplou „kůží“, která děti nestudí. Díky tomuto materiálu je sedák polštářově měkký a zároveň pevný. Nábytek vám určitě nepoškrábe. A údržba? To je hračka – stačí ho jen otřít hadříkem.

 

Je to jednoduchá a chytrá pomůcka, která děti vede k větší samostatnosti a usnadňuje jim každodenní život po dobu několika let. A nejspíš proto je sedák BabySmart ověnčen řadou prestižních ocenění. Nemusíme chodit daleko - pouhý týden po uvedení na náš trh získal GRAND PRIX pražského veletrhu FOR KIDS 2010. Jde o cenu odborné poroty, která sedák BabySmart označila za nejlepší vystavovaný výrobek pro děti. Základními kritérii při posuzování exponátů byl netradiční nápad, design, mimořádná kvalita za přijatelnou cenu, zdravotní nezávadnost, technické řešení a vlastnosti splňující přísné normy sledované u výrobků určených právě dětem.

Video: Sedák BabySmart v akci!Více informací, fotek a videí najdete na www.babysmart.cz
 

Tagy: sedátko babysmart

Komentáře