Šetrná a voňavá péče v těhotenství s Nobilis Tilia

Datum publikace: 17.11.2013

Kategorie: Novinky na trhu

Těhotenství bývá bezesporu jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Období očekávání příchodu miminka je pokaždé jedinečné a mělo by být především v režii nastávající maminky. Vždyť každá jej prožívá trošku jinak, a to jak po stránce fyzické, tak i té psychické, ale na druhou stranu mají nastávající maminky určitě i řadu společného – chtějí svému miminku dát to nejlepší už předtím, než přijde na svět. A není to jen o zdravé stravě, ale i o kvalitní péči o celé tělo. Stále více nastávajících maminek proto dává přednost přírodní kosmetice.

V období těhotenství stoupají nároky na ženské tělo, na jeho fyzické funkce i psychiku budoucí maminky. Obě roviny jsou přitom úzce propojené a těhotenská kosmetika Nobilis Tilia přináší jemnou a přirozenou pomoc, ochranu i úlevu od těhotenských obtíží. Pokud totiž ulevíme nepříjemným fyzickým příznakům, zlepší se i psychická pohoda, budeme-li působit na vyrovnávání psychických stavů, fyzické symptomy už nebudou vnímány tak výrazně. Ideálním pomocníkem jsou produkty založené na aromaterapii – které díky obsahu éterických olejů dokáží jemně, ale přitom účinně působit v obou rovinách.

Za vyzkoušení určitě stojí Inhalační tyčinka proti nevolnosti, jejíž vůně harmonizuje zažívání a uleví nejen při těhotenské nevolnosti, ale třeba i při podobných problémech z trémy, stresu i cestování. V sortimentu Nobilis Tilia najdete i speciální bylinkový čaj pro těhotné, který také zmírňuje pocity nevolnosti a dodává tělu potřebné vitamíny a minerály.

inhalacni tycinky proti nevolnosti

Samozřejmostí v těhotenství je zvýšená pozornost při péči o pokožku, pleť i intimní hygienu. Sprchový gel Ylang-ylang obsahuje stejnojmenný éterický olej, který výrazně zklidňuje nervovou soustavu, povznáší ducha a harmonizuje emoce. Hydratační účinek gelu zvyšuje obsažený BIO kokosový olej. Sprchový gel je navíc přírodní – má i označení jako Certifikovaná přírodní kosmetika, neobsahuje tedy různé syntetické látky typické pro běžnou kosmetiku, které pokožku mohou dráždit či dlouhodobě vysoušet.

sprchovy gel Ylang Ylang

Pro péči o pleť najdete v sortimentu Nobilis Tilia širokou paletu výrobků – a to podle typu pleti jak pro každodenní péči, například Arganový krém s rostlinným skvalenem, různé pleťové vody, tak pro intenzivní ošetření a regeneraci, jako je třeba sada Biofáze pro enzymatickou regeneraci pleti, pleťové i tělové masky či různé druhy peelingů.

pece o plet

Pro hygienu intimních partií je vhodný Gel pro intimní hygienu Fema nebo Hydrofilní olej Fema. Oba mají zklidňující a antiseptické účinky a oceníte je nejen v těhotenství i pro jejich antimykotické účinky.

gel pro intimni hygienu Fema

Větší pozornost si zaslouží během těhotenství nohy, které jsou v tomto období náchylnější ke vzniku rozšířených žilek a křečových žil. Kaštanový gel je účinný jako prevence rozšířených žilek, používá ke zlepšení elasticity a prokrvení pokožky, má zklidňující účinky, tlumí otoky, zlepšuje pružnost a pevnost cév. Při pravidelném použití určitě zaznamenáte viditelné zlepšení. Gel je také vhodný při únavě a otocích nohou, které jsou obvyklé zejména ve druhé polovině těhotenství. Tělový a masážní olej Křečové žíly je vhodným pomocníkem při unavených, „těžkých“ nohách, má silné čisticí účinky a ulevuje při křečových žilách. Tento olej je navíc té nejvyšší kvality – Certifikovaná přírodní kosmetika BIO.

telove a masazni kremy

Zapomenout nesmíme ani na strie, které se mohou vytvořit na břiše, hýždích nebo třeba prsou, a to díky tomu, že na pokožku v těchto partiích je během těhotenství kladen velký nápor. Ideální je věnovat těmto partiím, ale i ostatním částem těla pozornost a pokožce dodávat nejen látky podporující pružnost, ale i bohatou výživu. Například Tělový a masážní olej Péče při striích obsahuje směs éterických olejů, která přispívá ke zlepšení pružnosti podkožního vaziva a k prevenci výskytu strií. Pokud se už objevily, při dlouhodobém a pravidelném používání olej přispívá k jejich hojení. Vůně tohoto oleje navíc harmonizuje případné emoční výkyvy, které mohou v těhotenství nastávat.

V posledním trimestru (6 až 8 týdnů před termínem porodu) pak odborníci doporučují těhotným ženám provádět masáž hráze. Je to proto, že se díky pravidelným masážím hráz stane elastičtější a při porodu je pak méně náchylná k poranění a lze tak předejít i případnému nástřihu, který je v řadě porodnic běžnou praxí. Díky Masážnímu oleji Labael se hráz dobře prokrvuje a tím se zlepšuje i její elasticita. Pro ženu je navíc obsažená směs éterických olejů i pomocníkem v psychickém naladění na blížící se porod. Provádí-li navíc masáž partner, mohou se oba budoucí rodiče připravit na nového člena rodiny společně.

masazni oleje

V bohaté nabídce největšího českého výrobce přírodní a biokosmetiky s aromaterapeutickými účinky najdete řadu dalších produktů, najdete je na www.nobilis.cz, kde je lze objednat pohodlně v e-shopu. V dalších článcích vám podrobněji představíme porodní a poporodní kosmetiku a také vše pro děti.

Tagy: gely | Nobilis | oleje | přírodní kosmetika

Komentáře