Seznamte se s Otolínou

Datum publikace: 06.12.2016

Kategorie: Novinky na trhu

Otolína je malá holčička. Dost malá na to, aby se s chutí čvachtala v kalužích, a dost velká na to, aby mohla být sama doma, když její rodiče cestují. Ale úplně sama není, společnost jí dělá vlasatý tvor z norských močálů pan Moura.

Otolína a žlutá kočka je první knihou z čtyřdílné série knih britského autora Chrise Ridella. Kniha získala v zahraničí už mnoho ocenění, například Nestlé Children's Book Prize Gold Award nebo Red House Children's Book Award. K našim čtenářům (a především čtenářkám) se dostává v těchto dnech díky nakladatelství PRESCO GROUP pod novou obchodní značkou Ella & Max.

Chris Ridell - Otolína a žlutá kočka

Příběhy Otolíny jsou určeny pro dívky od osmi let, ale určitě budou bavit i jejich rodiče či sourozence mužského pohlaví. Kniha dýchá tajemstvím a dobrodružstvím a nic zde není nemožné. Otolína si sama pere v prádelně a když jí sebere ponožky chlupatý medvěd, vůbec ji to nepřekvapí. V jejím světě se totiž takové věci zkrátka dějí, a i když jsou sebezvláštnější, v příběhu mají své místo a nepostrádají logiku. Kromě textu zaujmou i netradiční ilustrace, které vytvořil sám autor. Obrázky mají stejně jako texty tajemnou atmosféru. V propracovaných kresbách tuší jsou vybarveny pouze červené předměty, vše ostatní zůstává černobílé. Obrázky jsou přirozenou součástí textu a text s ilustracemi se vzájemně prolínají. Ti, kdo se s Otolínou skamarádí, se s ní mohou setkat v dalším příběhu, nazvaném Otolína ve škole.

Kniha je plná propracovaných ilustrací

Originální knihy pro malé i velké

Otolínu představuje českému čtenářstvu nakladatelství PRESCO GROUP pod novou obchodní značkou Ella & Max. Tato společnost se nově zaměřuje na dětské knihy, a právě kniha Otolína a žlutá kočka je jejím stěžejním titulem. Dále navazují dvě veselá leporela Daniely Kulot. Její knihu, kterou na tuzemský trh společnost uvádí pod názvem Jsme kamarádi, vybrala na letošním Lipském knižním veletrhu odborná porota z kolekce osmi tisíc novinek mezi deset nejlepších titulů pro nejmladší věkovou kategorii. Jednoduché, srozumitelné a veselé ilustrace dalšího mezinárodně ceněného autora Axela Schefflera přinášejí dvě knihy edice Rozpustilé hrátky se zvířátky. V těch spolu s rozvernými básničkami najdete nejen poučení o zvířatech, ale i zábavnou kombinační hru. V dalších, tentokrát velkoformátových leporelech se to doslova „hemží“ dopravními prostředky a stavebními stroji. Malé milovníky originálního výtvarného stylu přilákají Pohádkové omalovánky netradiční kombinací klasické pohádky, omalovánek a velkého plakátu. V edici Výtvarná dílna pak najdete tématem i zpracováním na trhu zcela ojedinělou publikaci – Bude nás o jednoho víc. Podzimní nabídku uzavírají knížky edice mini-miki, plné zábavných aktivit i poučení, které přenesou malé čtenáře do blízkých i vzdálených koutů zeměkoule. 

Chris Ridell

Kromě vydavatelské činnosti se PRESCO GROUP věnuje i produkci papírenského a dárkového zboží a má licence například k použití díla Josefa Lady či motivů z dílny Walta Disneye. Najdete zde také dárky Teribear, jejichž nákupem přispějete Nadaci Terezy Maxové dětem, pomáhající znevýhodněným dětem.

Školní pomůcky nepatří mezi oblíbené dárky, snad jen u budoucích prvňáčků, ale pokud darujete originální, vtipný a zcela nepřehlédnutelný batoh MadPax, určitě tím u svého školou povinného dítěte vzbudíte nadšení. Ať už sháníte originální knížku, netradiční kalendář nebo praktický diář, určitě si na stránkách společnosti PRESCO GROUP vyberete.

Tagy: nadace Terezy Maxové dětem | Otolína | Presco Group

Čtěte na Rodičům

Komentáře