STABILO, aby nás psaní bavilo

Datum publikace: 20.08.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci

Pořizujete výbavu do školy pro Vašeho prvňáčka? Nepodceňujte výběr psacích potřeb. Vhodně zvolené pomůcky usnadní dítěti jeho první měsíce ve škole. Ergonomické psací potřeby s důrazem na správný úchop rovněž pomohou zabránit možným problémům se psaním. Přinášíme několik praktických tipů, čím vybavit penál malého školáka.

Na úchopu záleží
Psaní patří mezi základní dovednosti, které si má dítě během svého prvního roku ve škole osvojit. Výběrem vhodných psacích pomůcek mu pomůžeme lépe zvládnout začátky psaní. Bedlivou pozornost je třeba věnovat především volbě psacího pera, neboť tento nástroj nejvíce ovlivňuje psací návyky nejmenších dětí. Pokud dítě získá na počátku špatné návyky, bude je v budoucnu velmi obtížně odbourávat. Psací pero by mělo v prvé řadě podporovat správný úchop a odpovídat schopnostem a dovednostem dítěte, aby umožňovalo pohodlné psaní a předcházelo předčasné únavě ruky nebo křečím v ruce.

Zaostřeno na ergonomii
Výše uvedené nároky ovlivňuje několik parametrů, a to zejména hmotnost, délka pera, jeho obvod, úchopová zóna a povrch. Specializovaný výrobce psacích potřeb STABILO, který při vývoji úzce spolupracuje s odborníky na ergonomii, jemnou motoriku a pedagogy, má ve své nabídce pera a tužky, které svými parametry odpovídají potřebám dětí od 5 let věku. Při výběru nástrojů pro lehké a zdravé psaní se můžete nechat inspirovat našimi tipy:

Tipy pro lehké a zdravé psaní
Pohodlné držení ergonomicky tvarované grafitové tužky pro první psaní STABILO EASYgraph ocení nejen prvňáčci nebo předškoláci, ale i větší školáci. Ergonomicky tvarovaný roller EASYoriginal zajišťuje uvolněné držení při psaní, čímž brání předčasné únavě svalstva ruky. Roller pomáhá udržet úhledné písmo. Další praktickou pomůcku do penálu představuje ergonomicky tvarovaná mechanická grafitová tužka EASYergo – rovněž určená pro děti, které se učí psát. Díky úchopové zóně z neklouzavého materiálu se dítěti s nástrojem snadno pracuje. Všechny tři psací pomůcky jsou vyvedené v pěkném designu a vyrábějí se v provedení zvlášť pro praváky a leváky.

Pro radost z kreslení
STABILO má v nabídce nejen potřeby pro snadné a zdravé psaní, ale také barevné pastelky. Ergonomicky tvarované pastelky EASYcolors jsou ideální k nácviku správného držení tužky, a tudíž jsou vhodné i pro předškoláky. Pastelky se stejně jako ostatní psací potřeby STABILO vyrábějí v provedení pro praváky nebo pro leváky. Velmi praktické je políčko pro vepsání jména na každé tužce, díky čemuž si dítě své pastelky pozná.

Usnadněte dětem psaní
Milé maminky a tatínkové, usnadněte svým dětem začátky ve škole a vybavte jejich penál psacími potřebami, se kterými jim půjde psaní hravě a zdravě od ruky! Všechny produkty, které myslí na budoucnost Vašich dětí, zakoupíte v prodejnách, které naleznete na stránkách www.stabilo.cz.

Tagy: stabilo.cz

Článek je vydán v rámci seriálu: Novinky na trhu

Komentáře