Šťastnou cestu v autosedačce BeSafe

Datum publikace: 13.06.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a bezpečnost miminka

Asi každý rodič řeší dilema delšího cestování s dětmi. Cestovat, nebo ne? Autem, letecky? Vše má své pro a proti. Když se rozhodnete pro auto, měli byste mít jistotu, že vaše děti cestují v bezpečných a pohodlných autosedačkách. Jako jsou BeSafe.

Bezpečnější je sedět proti směru

Autosedačky norské značky Be Safe se jednoduše instalují, jsou pohodlné a hlavně bezpečné. Nejbezpečnější cestování dětí je totiž proti směru jízdy, a to ideálně až do věku čtyř let. Malé děti mají v poměru k tělu velké hlavičky, ale záda a krční páteř nejsou ještě dostatečně vyvinuté, a navíc děti nemají natolik rychlé reflexní chování, aby okamžitě zareagovaly.

Autosedačka připevněna proti směru jízdy slouží jako ochranný štít, absorbující případný náraz. Kolizní testy prokázaly, že při sezení proti směru jízdy je tlak na krk dítěte pětkrát nižší než při cestování po směru jízdy. Například ve Švédsku jsou pro děti do 3 let uzákoněny pouze autosedačky uchycené proti směru jízdy, což se pozitivně projevilo na statistikách dětských úrazů při dopravních nehodách.

Jedna báze pro miminka i batolata

Zádržný systém BeSafe iZi Modular je tvořen ISOFIXovou bází a dvěma různými autosedačkami. Jedna báze tak slouží dítěti od miminka až do věku asi 4 let. Báze se instaluje pomocí ISOFIXových úchytů, které jsou v nových vozech standardem. Chybnému nasazení sedačky brání viditelné i zvukové indikátory. Základnu lze polohovat a nastavovat prostor pro nožičky rostoucího dítěte. Bázi z ISOFIXu uvolníte (například při přenášení do jiného auta) jediným pohybem.

BeSafe iZi Go Modular i-Size: zacvaknout a jet

Autosedačka iZi Go typu vajíčko je určena děťátkům od narození do cca  jednoho roku.  Sedačka splňuje zpřísněné normy (UN R 129). Při usazování a vyndavání děťátka oceníte magnety na bočnicích vyztuženého polstrování, které udrží pětibodové pásy autosedačky stranou, aby nepřekážely. Stříška s ochranou proti slunečnímu záření UPF 50+ má dostatečné rozměry a je odvětrávaná. Přenášení miminka v autosedačce je snazší díky ergonomické rukojeti a kompatibilitě s celou řadou homologovaných kočárků.

BeSafe iZi Modular i-Size: variabilita pro rychle rostoucí děti

Jakmile miminko vyroste z vajíčka, na ISOFIXovou bázi nacvaknete navazující model BeSafe iZi Modular i-Size, který bude dítěti sloužit až do 4 let. Autosedačku lze použít jak v doporučovaném směru proti směru jízdy, tak i opačně, a to v několika polohách i pro odpočinek a spaní. Díky svým rozměrům se sedačka vejde i do menších aut. Integrovaná opěrka hlavy a bezpečnostní pásy se ovládají jednoduše jedním tahem.

Kromě bezpečí autosedačky vynikají i designovým zpracováním, což potvrzuje ocenění Red Dot Design Award 2015. BeSafe iZi Modular lze koupit v 6 barevných variantách, a to buď celý set najednou, nebo bázi i sedačky samostatně – například u českého prodejce dětského zboží www.babypoint.eu.

Čtěte na Rodičům

Komentáře