Strie nemusí být strašákem v těhotenství

Datum publikace: 07.08.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Těhotenství | Zdraví a výživa | Krásná maminka

Během těhotenství se tvoří v kůži nepříjemné jizvičky neboli strie. Jsou výsledkem hormonálních změn a váhového přírůstku v těhotenství.

Objevují se především během 2. a 3. trimestru těhotenství, jako sytě červené čárky v místech, kde dochází během těhotenství k rychlé změně objemu. Hlavně na spodních partiích bříška, objevují se ovšem i na prsou, hýždích, bocích a stehnech. Dosahují délky několika milimetrů až centimetrů. Vyvolávají nehezký kosmetický efekt. Když se spojí více strií dohromady, pak připomínají pavučinky.

Vlivem napínání kůže dochází k narušení elastinových a kolagenových vláken kůže. Od červeného zabarvení přechází strie do růžové až stříbřitě bílé barvy. Problémem je, že pokud se už jednou objeví, zcela úplně se jich už nikdy nezbavíte. I při opalování zůstávají na kůži bílé jizvičky.

Strie postihují až 85 % těhotných žen v různé míře. V nemalém počtu případů se objevují strie až v období po těhotenství. Strie samotné nemají žádný zdravotní význam. Obtěžují však ne příliš hezkým vzhledem. Důraz proto klademe na prevenci strií. Aby bylo možné striím předcházet, je vhodné kůži pravidelně několikrát denně promazávat hlavně na problémových partiích, jako jsou bříško, prsa, stehna, boky, hýždě, a to již na začátku těhotenství. Dojde tak k obnově elastinových a kolagenových vláken v hlubokých vrstvách kůže.

Pro prevenci a redukci strií slouží přípravek GS Mamastrie v podobě tělového balzámu, který obsahuje 7 aktivních látek. Tento přípravek je vhodné používat již od začátku těhotenství, 2 x denně aplikací na místa, která jsou zvláště náchylná k výskytu strií. Balzám naneseme na problémové partie a lehce vmasírujeme do pokožky krouživými pohyby. Účinné látky pronikají do hlubokých vrstev kůže. GS Mamastrie obsahují elastin pro pevnost, pružnost a regeneraci pokožky, D-panthenol, který rovněž přispívá k regeneraci pokožky a vitamín E, antioxidant vázající volné radikály. Kyselina hyaluronová v GS Mamastrie váže v kůži vodu a tak ji dodává pružnost. GS Mamastrie jsou bez parabenu, přidaných barviv a PEG emulgátorů. Na GS Mamastrie oceníme i příjemnou hypoalergenní parfemaci.

 

GS Mamastrie můžete zakoupit ve Vaší lékárně nebo na www.gsklub.cz, nyní za zvýhodněnou cenu. Bližší informace získáte na www.mamavit.cz.

Autor: MUDr. Karel Metyš
 

Tagy: redukce strií | strie | těhotenství

Komentáře