Testovali jsme teploměr iThermonitor, za nás uspěl na jedničku

Datum publikace: 21.03.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a bezpečnost miminka | Zdraví

Před časem jsme dostali možnost vyzkoušet něco nového, a to teploměr, který usnadní dny, kdy vaše děti trápí horečky.

Na zahájení testování jsme museli počkat, až nějaká ratolest omarodí, ale v tomto počasí na sebe nemoc nenechala dlouho čekat a mohli jsme jít na zkoušení toho, co teploměr iThermonitor umí. Teploměr, jsem dle návodu přilepila synkovi na tělíčko a čekala, co se bude dít, velkou výhodou je, že teplotu monitoruje vlastně nepřetržitě po celou dobu přilepení. To jsem ještě nevěděla, že teploměr ocením hlavně v noci, protože jsem malého nemusela každé tři hodiny budit, tak jak jsem to dělala doposud. Další velké plus je, že data přenáší do mobilního telefonu, který vás následně upozorňuje na změny teplot. Po letech nemocí, jsem si tedy v noci lehla s jistotou, že mě telefon zbudí, když nastane nějaká teplotní změna.

Balení iThermonitoru

Pokud se vzdálíte z dosahu teploměru, data se budou ukládat na vnitřní paměť iThermonitoru a následně se nahrají do aplikace, jakmile se do dosahu opět vrátíte. IThermonitor měří teplotu každé 4 vteřiny s přesností na 0,05°C cca do pěti minut od nalepení do podpaží.

Mobilní telefon se s iThermonitorem spojí přes bluetooth. Nejdříve je potřeba si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci, do níž se ukládají naměřená data teplot. S následně zaznamenanými a vyhodnocenými daty se lépe pracuje jak vám, jakožto rodičům, tak také lékařům, kterým můžete přehled o průběhu nemoci a podaných lécích zaslat. Vše se totiž zaznamenává automaticky do přehledného grafu. Aplikace je v češtině a zdarma pro iOS i Android.


Aplikace na telefonu po připojení teploměru při normální teplotě

Použití bylo nesmírně snadné až intuitivní. Myslím si, že je to skvělý pomocník, jak pro úplně malé děti, tak i pro ty větší. Testovala jsem ho na synovi, kterému je 5 let a mohu říct, že klasické měření teploty po třech hodinách je pro nás vždy trápením. Nikdy mi v noci nechtěl vstávat, kdo by také chtěl, když je mu zle a může spát. S tímto teploměrem jsem ho budila, jen když už bylo zapotřebí teplotu srazit. Když teplota stoupla nad 38°C tak zazvonil telefon a už jsem věděla, že mám chystat sirup.


Při horečce změní aplikace barvu a hlásí zvýšení zvoněním telefonu 

Synovi umístění nijak nevadilo ani nepřekáželo, náplast funguje naprosto skvěle. Dokonce projevil zájem o to se s teploměrem seznámit, stále se vyptával, jak to funguje a kolik má teplotu. Za mě teploměr vřele doporučuji a myslím si, že je to skvělá investice na několik let.

Balení obsahuje teploměr, je to malá destička, která je velká asi 5 x 3 cm. Dále náplasti, kterými teploměr přilepíte na tělíčko malého pacienta. Jedna náplast nám vydržela po dobu 4 dní úplně bez problému, potom už jsme teploměr nepotřebovali.

Řekněte sami, kdo by nechtěl takového pomocníka při nemoci svých nejmenších?

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře