Trápí Vás atopický ekzém, či lupénka? Vyzkoušejte připravky Epaderm!

Datum publikace: 26.02.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové | Kosmetika pro děti

Psoriáza neboli lupénka, je zánětlivé onemocnění kůže, které dokáže řádně potrápit. Své o tom vědí ti, kteří tímto onemocněním trpí. Lupénka totiž výrazně zasahuje do všech oblastí života.

Nejenže způsobuje fyzickou bolest, ale dokáže potrápit i psychicky a nezřídka ovlivňuje i úroveň pracovních či partnerských vztahů. Lupénka je autoimunitním onemocněním, které nelze vyléčit úplně, ale včasnou a vhodnou léčbou a důslednou péčí jej lze dostat pod kontrolu a zmírnit jeho příznaky. Přípravky Epaderm nabízí možnosti kompletní zvláčňující terapie a byly vyvinuty na základě požadavků kožních lékařů.Výrazně snížit projevy tohoto onemocnění dokážou právě přípravky Epaderm. Jejich pomocí lze utvořit bariéru, která napomáhá k udržení vlhkosti kůže. Jedná se o přípravky založené na bázi vosků a parafínů, které se skládají z klinicky ověřených ingrediencí zvlhčujících a zvláčňujících pokožku těla i obličeje. Tyto přípravky významně pomáhají nejen v případě atopického ekzému a lupénky, ale také v případě suché pokožky se sklonem k tvorbě šupin. Přípravky Epaderm neobsahují parabeny, Sdium Laurel Sulphate ani barviva či konzervační látky a jsou bez parfemace. Jejich složené obsahuje je nejnutnění látky, což výrazně snižuje možnost alergických reakcí. Jsou tedy vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku včetně kojenců.

Atopický ekzém
Stejně tak je fyzicky i psychicky náročná a dlouhodobá terapie druhého významného onemocnění – atopické dermatitidy, čili atopického ekzému. Jedná se o chronické, svědivé, zánětlivé, často dlouhodobé kožní onemocnění, jehož výskyt za posledních dvacet let neustále stoupá a počet atopiků v evropské populaci se odhaduje na čtyřicet procent. Jen v České republice žije téměř milion takovýchto pacientů. Toto zánětlivé onemocnění se projevuje červenými někdy mokvavými ložisky a je pro něj stejně jako pro lupénku typickým příznakem velmi suchá kůže a silné svědění.
Léčba
Základem léčby je snaha o maximální vyloučení spouštěcích faktorů a pravidelné promašťování kůže vhodným emolienciem, a to i v období remise onemocnění. Vhodné jsou také koupele se speciálními přísadami. Kromě samotné léčby předpsané lékařem je u obou těchto onemocnění potřeba udržovat kůži správně hydratovanou a vláčnou a nepoužívat na mytí klasická mýdla či drogistické přípravky.Podle doporučení britských dermatologů by celková lečba měla zahrnovat kombinaci zvláčnujících krémů, emoliencií, přísad do koupele a čístících prostředků. I pro tento účel je ideální využít přípravky řady Epaderm, které nabízí komplentí ošetření kůže ve dvou produktech. Pro co nejlepší účinek se doporučuje kombinovat Epaderm Cream 2 v 1 a Epaderm Ointment 3 v 1.Epaderm Cream 2 v 1 je obzvlášť účinný v případě, že je aplikován bezprostředně po umytí, aby tak zabránil ztrátě základních maziv z kůže. Epaderm Cream 2 v 1 je víceúčelový a může být aplikován na kůži, nebo místo mýdla jako prostředek čistící kůži. Epaderm Ointment 3 v 1 je klasické emoliencium, které promašťuje pokožku, je také prostředkem čistícím pleť a dá se použít také jako přísada do koupele, která poskytuje výraznou úlevu suché kůži. Ani jeden z produktů neobsahuje Sodium Lauryl Sulphate.

Epaderm Cream byl ve Velké Británii vyhlášen v Independent Community Pharmacy magazine (ICP) jako Výrobek roku 2012. Toto ocenění získává každoročně produkt, který podle samotných lékárníků přináší pacientům svým účinkem nezpochybnitelné výhody.www.epaderm.cz
 

Tagy: ekzém | lupénka | psoriáza

Komentáře