Úklid, který neškodí přírodě

Datum publikace: 29.11.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Současné čisticí přípravky sice perfektně odstraní z vaší domácnosti stopy nepořádku, ale činí tak často na úkor přírody, ve které naopak nesmazatelné stopy zanechávají. Jsou ale i moderní čisticí přípravky, které životní prostředí nezatěžují.

V minulosti jsme se nad dopadem lidské činnosti na životní prostředí až tolik nezamýšleli. Ochrana přírody spočívala v tom, že jsme v lese neodhazovali odpadky. O tom, že v podstatě každé naše konání přírodu více či méně ovlivňuje, se nemluvilo. Ale ať už je to jídelníček, užívané léky, nebo třeba používané čisticí prostředky, to vše má vliv na to, jak moc každý jedinec dennodenně ovlivňuje životní prostředí.

Nad výběrem úklidových prostředků asi většina žen moc nepřemýšlí. A pokud ano, bývají často hanlivě označovány jako „šílené biomatky“ či „ekoženy“. Přitom takovým ženám jde jen o to, aby se chovaly šetrně k přírodě, což by měl dělat každý z nás. Při úklidu využívají buď „babské rady“, anebo kupují ekologické přípravky. Nevýhodou certifikovaných ekologických a přírodních přípravků je však většinou dost vysoká cena, kterou si ne každá domácnost může dovolit, zvlášť když je žena na rodičovské dovolené a rodina žije z jednoho příjmu.

Klasika v moderní podobě

Zlatou střední cestou jsou přípravky, které sice nemají placené certifikáty, ale jsou lehce biologicky odbouratelné, to znamená, že si s nimi příroda sama poradí. Mezi takové patří i „starý dobrý“ Real s novým s přívlastkem green clean od čáslavského výrobce Zenit. Tento podnik má 20letou historii a je nástupcem státního podniku Kosmos, jehož historie sahá až do roku 1910. Kosmos kromě Realu také vyráběl u všech mužů pracujících rukama známou a oblíbenou Solvinu, kterou mimochodem Zenit také dodnes s úspěchem nabízí.  

Řadu Real green clean tvoří přípravky, jejichž složení je biologicky odbouratelné. A to dokonce natolik, že jsou vhodné i do domácností s čističkou odpadních vod (ČOV). To potvrdil i test firmy na výstavbu ČOV. S řadou Real green clean vyčistíte opravdu celou domácnost: použít můžete Real green clean podlahy, Real green clean nádobí i Real green clean tablety do myčky, Real green clean toalety, Real green clean plochy a Real green clean prací gel. Přípravky značky Zenit koupíte kromě běžné obchodní sítě také v e-shopu společnosti, kde najdete kompletní sortiment.

Nemyslete při úklidu jen na to, jak po něm bude vypadat vaše domácnost. Ale také na to, co při něm odteče do životního prostředí. Tipy na domácí práce, prováděné snadno a s šetrným přístupem k přírodě, najdete na webové stránce www.jsemrealistka.cz.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře