Užijte si zimní radovánky

Datum publikace: 15.12.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Rodiče a děti | Mezilidské vztahy | Tip na výlet

Jemný prašan na sjezdovkách, krásný výhled z lanovky, sluncem osvícené hory se zasněženými vrcholky. Kdo by neměl rád zimní dovolenou. Ten skvělý pocit, když zažíváte se svou rodinou zimní radovánky a pro jednou se nemusíte starat o vaření či úklid.

Jednou z nejoblíbenějších zimních aktivit je lyžování. Trocha adrenalinu, trocha kochání, vybití přebytečné energie a zkrátka skvělý aktivní odpočinek.

Proč Alpy?

České hory jsou sice krásné, ale věčný boj se sněhem se nám prostě nikdy nevyhne. Umělý sníh není totéž jako čerstvý měkoučký prašan, který je po ránu upravený do třpytivého manšestru, po němž lyže nebo snowboard jedou skoro samy. Často do toho ještě svítí sluníčko a vy si tak můžete přivézt i super opálení.

Krásné a udržované sjezdovky

Alpy navíc nabízejí mnohem delší sjezdovky, než česká lyžařská střediska. Vyhnete se tedy tomu, že budete čekat půl hodiny ve frontě na to, abyste si to za dvě minutky sjeli zase dolů. Ve většině alpských středisek si užijete jízdu, která nejenže trvá velmi dlouho, ale navíc si můžete vybrat z různých sjezdovek a výběr se vám nezkrátí na jednu turistickou a jednu černou.

Na hory může celá rodina

Dobroty na sjezdovce

Tradicí snad každých lyžařů je zastavit se na oběd v restauraci na sjezdovce. Pokud vyrazíme do zahraničí, můžeme si místo klasické svíčkové, smažáku nebo guláše užít místní speciality. V Rakousku dodáte energii sladkým Germknödlem a úžasnou horkou čokoládou nebo výbornými klobáskami. V Itálii si nezapomeňte dát skvělou pizzu, delikátní těstoviny nebo tradiční horký nápoj z koňaku a vaječného likéru se šlehačkou, Bombardino. Každá země má své vlastní dobrůtky, na kterých si rádi jednou za čas pochutnáte.

Národní dobrůtky na sjezdovce i v hotelu

Ceny nejsou překážkou

Spoustu lidí při slově Rakousko napadne velmi drahá dovolená. Dříve tomu tak možná bylo, ale dnes už je opak pravdou. Místní lyžařská střediska se dostala na stejné ceny, jako ta zahraniční, takže taková dovolná v Krkonoších vás vyjde na ty samé peníze, jako dovolená ve Francii, Itálii či Rakousku. Ani cestování už se bát nemusíte, protože většina zájezdů nabízí dopravu autobusem. Pak už si stačí jen užít příjemný personál hotelu, výborné jídlo, krásné sjezdovky a především skvělý čas se svými blízkými.

Svou ideální dovolenou dle ceny a destinace si můžete pohodlně vybrat z pohodlí domova na travelportal.cz. Tak hurá na lyže!

Užijte si skvělou zimní dovolenou

Tagy: dovolená v Alpách | lyžařská dovolená | lyžování v Alpách | zimní dovolená

Čtěte na Rodičům

Komentáře