Užívejte si vaření s dětmi bez obav!

Datum publikace: 29.04.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Batole | Předškoláci | Rodiče a děti | Jak být dobrým rodičem | Děti v zástěře | Jak zabavit děti doma

Vaření děti odmalička fascinuje. Tak proč je do tohoto úžasného kreativního procesu nezapojit? Přeci protože nás děsí riziko možného úrazu. Nejvíce rizikovou skupinu přitom představují batolata, která si s oblibou přisouvají ke kuchyňské lince různé kusy nábytku, aby mohla napodobovat všechny činnosti, které dělá jejich maminka

Pomoc versus bezpečnost dětí v kuchyni

Že přesně víte, o čem je řeč? Přisouvá si Vaše dítko otáčivou nebo nestabilní židli k pracovní desce či varnému ostrůvku, když vaříte, a Vy pak nevíte, co máte hlídat dřív? Jestli pečící se maso v troubě, vařící se brambory na plotně, anebo dítě, které bude co nevidět padající na zem nebo nedej bože do hrnce s vařící vodou? Když jsou v kuchyni pomoci chtivé děti, zachování bezpečnosti při vaření není nikdy snadný úkol. Možná občas závidíte profesionálním kuchařům v televizi, jak vše pěkně zvládají, protože mají na své vaření takový úžasný klid. Víte ale, že Vy můžete klidně vařit také a navíc se svým malým pomocníkem?

Malý pomocník pro malé pomocníky

Díky malému pomocníkovi pro malé pomocníky je to opravdu možné. A koho vlastně že si máte pod pojmem malý pomocník představit? Tatínka, který drží dítě bezpečně v náručí, zatímco dokončujete hlavní jídlo? Babičku nebo au pair? I kdepak. Pomocník, kterého Vám nyní představíme, je neživý, přesto spolehlivý. Jedná se o nábytek. Stolička FunPod se stala nepostradatelným kusem nábytku již v celé řadě domácností, v zahraničí se pyšní mnoha prestižními oceněními a u nás ji doporučuje propagátorka dětského vaření, autorka knihy Pohádková kuchařka Markéta Tomášková, podle které společné vaření s dětmi prohlubuje vzájemný vztah mezi matkou a dítětem, učí oboustranné toleranci při spolupráci, rozvíjí dětskou kreativitu a navíc má ten přínos, že povzbuzuje děti k jídlu.

FunPod

FunPod pod drobnohledem

Tento sofistikovaný nábytek umožňuje bezpečné a pohodové vaření s dětmi již do věku 1 roku. Díky možnosti volby pěti různých stupňů výšky (s růstem dítěte postupně snižujeme dno), lze FunPod využívat až do předškolního věku. Horní část nábytku by měla vždy dosahovat k hrudníku malého pomocníka. FunPod můžete využívat nejen při vaření, ale také k jiným kreativním činnostem, například k malování či modelování. Přece jen v rámci přípravy jídla existují etapy, kdy přiložení dětské ručičky k dílu není žádoucí, a kdy můžete svým ratolestem svěřit třeba kousek modelíny. Pro roční či dvouletí dítě totiž často není ani tak důležité, co dělá, ale to že to dělá společně s Vámi na stejné pracovní ploše.

Design, který kuchyním sluší

A co design? FunPod vzhled interiéru Vaší kuchyně rozhodně nezkazí. Nehledě na to, že tento stabilní dřevěný nábytek vysoké kvality se může pyšnit mnoha různými barevnými odstíny. Je libo černý, bílý, modrý, růžový, oranžový, anebo úplně jiný? Záleží jen na Vás, který z odstínů zvolíte. Více informací o tomto unikátním dřevěném pomocníkovi se dočtete na stránkách s příznačným názvem www.littlehelper.cz, kde se můžete blíže seznámit i s jeho kamarády – s oblíbenými židličkami a stolečky Solo Maple nebo s Artstation, což je psací stůl, malířský stojan a tabule v jednom.

Solo Maple

 

Artstation

Tagy: bezpečnost dětí v kuchyni | FunPod | pomocník do kuchyně

Komentáře