Vychytávky na cesty s dětmi

Datum publikace: 04.07.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Tip na výlet

Cestování s dětmi je náročnější ve všech směrech, balením počínaje. Ale i přes složitější podmínky při přípravách i samotné cestě by bylo škoda se výletů s dětmi vzdát. Jen je třeba vybavit se pomocníky, které nám i dětem cestování maximálně usnadní.

Vybírejte hlavně prakticky, šikovnou výbavu totiž užijete možná častěji, než jste si mysleli – například při návštěvách, cestách na chalupu a podobně. Zatímco komfort pro dítě většinou považujeme za samozřejmost, zapomínáme občas na sebe. To je ale chyba! Taháte těžký sporťák, aby bylo dítě v pohodlí? Na cesty ho vyměňte za operativní a lehké golfky. Dítě na noc uložte do skladné cestovní postýlky, abyste se sami pohodlně vyspali. Když bude mít dítě vlastní batůžek, kufřík nebo hygienickou taštičku, určitě se při „dospěláckém“ balení aspoň na chvíli zabaví. Veliký výběr dětských zavazadel má například německá značka Lässig, která dbá na šetrnou a férovou výrobu. V jednotném motivu můžete pořídit celý set doplňků, nebo naopak namixovat různé barvy a motivy.

Batůžek a kufřík Lässig

Komfort pro krční páteř díky materiálu vyvinutému v NASA

Praktickým doplňkem na cesty je pro malé i velké cestovní polštářek. Speciální dětské vyrábí například jihočeská značka Little Angel. Polštářky nabízí v provedení s unikátním termoregulačním materiálem Outlast®. Funkční textilie Outlast® byla vyvinuta v NASA, kde se původně přidávala do rukavic a obleků kosmonautů. Cestovní polštářek ve tvaru podkovy má dvě strany, tenčí do teplého počasí a silnější do chladnějších dnů. Za parných dnů dokáže Outlast® odebírat přebytečné teplo a předcházet pocení až o 40 %, proto je skvělý i při kožních problémech spojených s pocením. Ochladí-li se, předává naopak naakumulované teplo zpět a dítě tak zůstává v optimálních podmínkách. Vybírat můžete ze tří barev. Kromě cestovních polštářků výrobce využívá vlastností materiálu Outlast® i u dětských zimních fusaků.

Krční polštář Little Angel, svačinový box a batoh Lässig

Snadné přesuny s golfkami

Máte-li více dětí, určitě znáte situace, kdy se jednou rukou snažíte kormidlovat kočárek a v druhé se vás drží dítě, nesete jeho odrážedlo nebo třeba tašku s nutnými hračkami na písek. Mínusem klasických golfek je totiž v určitých situacích jejich rozdělená rukojeť, která komplikuje ovládání jednou rukou. U golfových holí Babypoint Lotus se s tímto nesetkáte. Kočárek totiž propojuje praktičnost golfek s výhodami sportovního kočárku. Tyto golfové hole mají jako jedny z mála na trhu spojenou rukojeť, dále velkou sklápěcí stříšku, nánožník, madlo, integrovanou moskytiéru, košík na drobnosti a polohovací zádovou a nožní opěrku. Kočárek má hmotnost 9 kg, avšak uveze až 26 kg. Na výběr máte čtyři barevné varianty.

Golfky Babypoint Lotus

Sladké sny i mimo domov

Dítě zvyklé na svou postýlku zpravidla na cestách hůře usíná. Kvalitní spánek se s cestováním nemusí nutně vylučovat. Pořídíte-li dítěti vhodnou cestovní postýlku, bude kdekoliv usínat ve svém prostředí. U propracovaného modelu Babypoint Sally najdete cestovní matraci, polohovatelné závěsné lůžko o rozměru 117 x 58 cm (vhodné pro miminka do 8 kg), síťovinové bočnice s roletou pro zastínění, kapsu, boční výlez na zip pro bezpečí starších dětí, kolečka pro snadný přesun a dokonce i hrazdičku s hračkami. Velice praktická je přebalovací podložka, kterou připnete na bočnice postýlky, a máte tak naprosto komfortní přebalovací pult. Celková nosnost postýlky, kterou pohodlně složíte do přenosné tašky, je 15 kg. Postýlka se vyrábí ve čtyřech barvách.

Babypoint Sally - cestovní postýlka

Koupání jinak

Cachtání batolat ve vaně i bazénu zpříjemní nafukovací kruh Baby Ring. Tato pomůcka, vhodná k použití cca od 4. měsíce věku dítěte, umožňuje samostatný pohyb miminka ve vodě. Podporuje zdravý vývoj a fyzickou i psychickou pohodu. Vnitřní šev má příjemně měkký, bez jakéhokoli obtěžujícího tlaku na krk. Zevnitř je vybaven podpěrou pro bradičku, která fixuje její pozici a zamezuje sklouzávání hlavičky. Límec má dvě oddělené nafukovací komory se samostatnými ventily a lze ho používat ve vaně i bazénu do maximální hloubky 1 metru.

Baby Ring

Štěstí přeje připraveným, říká se. Dáte-li si trochu práce s výběrem kvalitních cestovních pomůcek, šanci na to nejpříjemnější prožití volných dní si tak výrazně zvýšíte.

Tagy: babypoint | cestování s dětmi | lässig

Čtěte na Rodičům

Komentáře