Vyrážíte s dětmi k moři? Poradíme vám, jaké oblečení jim zajistí pohodlí i ochranu!

Datum publikace: 24.07.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Letní měsíce se nezastavitelně blíží a společně s nimi i zasloužená dovolená. Mnoho rodin společně s dětmi vyráží za sluníčkem někam do tepla, pěkně na pláž a k moři, kde si rodiče odpočinou a děti se dostatečně vyřádí.

Možná i vy plánujete zahraniční exotickou dovolenou a pomalu začínáte sepisovat seznam, co všechno si musíte vzít s sebou. Ještě než budeš váš seznam kompletní, přečtěte si, jaké oblečení by vašim dětem na silném mořském sluníčku určitě nemělo chybět!

Plenkové plavky pro nejmenší

Vyrážíte k moři s nejmenšími dětmi, které ještě používají plenky? V tom případě jim do batůžku zabalte plenkové plavky s voděodolnou plenkou, kterou využijí děti od 6 do 24 měsíců věku.

Velkou výhodou je bezešvý střih (švy byly nahrazeny tavenými spoji) a díky unikátní technologii dokážou odvádět vlhkost a dítěti tak zajistit maximální pocit sucha.

V tričku se děti nespálí

Každý rodič se na dovolené určitě děsí spáleného dětského tělíčka. Nikdo nechce vidět, jak jsou děti plačtivé a mrzuté, protože se při hrátkách na sluníčku nepříjemně spálily.

Pokud je necháte po pláži pobíhat ve funkčním tričku, které je pohodlné, dobře vypadá a ještě k tomu chrání před sluníčkem, pak se vyhnete proplakaným večerům a tunám krému na spálenou pokožku.

Nezapomínejte na ochranu hlavy

Při pobytu na sluníčku, kde na dovolené děti stráví většinu dne, je potřeba myslet na ochranu hlavy. Hlava je náchylná k přehřátí a hrozí zde riziko úpalu nebo úžehu. Pokud i vaše děti patří k těm, kteří neradi nosí čepice či klobouky, snažte se jim vybrat takový, který je svým designem zaručeně nadchne. Skvělou volbou jsou kloboučky, které nejen krásně vypadají, ale zároveň disponují ochranou UV 50+ / UPF 50 - ty nepropustí žádné sluneční paprsky.

Pro chvíle klidu na dece

Děti jsou živel a jen tak je něco neunaví. Jenže čas od času je potřeba doplnit síly něčím dobrým na zub nebo se pořádně napít, když na sluníčku dostanou žízeň. Nepodceňujte ani čas, který vaše děti stráví sezením na dece.

Aby neprochladly nebo se nespálily, pořiďte jim měkoučké a praktické pončo, které může plnohodnotně nahradit osušku i župan či mikinu.

Pozor na nohy

Zajistit dětem pohodlné oblečení je jedna věc, ale ochránit jejich drobné nožičky před rozpáleným pískem nebo kamínky v moři - to je věc druhá. Ani tu ale není radno podceňovat, děti se nekoukají, kam šlapou a jejich rodiče tak musí být o krok napřed. Na dovolenou si proto zabalte i kvalitní sandálky, které lze nosit jak na suchu, tak i ve vodě.

Více na www.babypoint.eu.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře