Vyznáte se v dětské kosmetice? Krémy na opruzeniny nejsou na každodenní použití!

Datum publikace: 07.10.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Zdraví a výživa | Kosmetika pro děti

S opruzeninami se setká každá maminka. Ne každá ale umí odlišit přípravek na preventivní péči o zadeček od krému na opruzenou pokožku. A pokud je zaměňují, usnadňují infekci a opruzeninám cestu. Zdravá pokožka totiž potřebuje hydratovat a v klidu regenerovat, kdežto na mokvající opruzený zadeček patří přípravek, který jej dezinfikuje a vysuší.

Maminkám ale často jednotlivé přípravky splývají, nebo nevědí, jak se produkty liší ve složení a účincích. Opruzeniny se potom mohou často vracet a miminko trpí – úplně zbytečně. „Masti na prevenci mají úplně jiné složení než přípravky na léčbu už opruzené pokožky. A tím pádem i zcela jinak působí,“ vysvětluje lékařka Miluše Kotalíková. 

Na pravidelnou každodenní péči o pokožku novorozence je vhodné používat ochrannou mast bez zinku, alergizujících konzervantů, dezinfekčních látek a jiných dráždidel. Úplně zbytečné pak jsou v mastech pro miminka parfémy a barviva. „Z tohoto hlediska je pro dlouhodobé každodenní používání vhodná například Bepanthen Care Mast. Nevysušuje dětskou pokožku, zbytečně ji nezatěžuje a nevyvolává alergie. Naopak namáhanou pokožku zadečku pod plenou rychle regeneruje,“ radí MUDr. Kotalíková.

Bepanthen Care mast vytvoří na pokožce tenkou vrstvu ochranného filmu, který chrání kůži a zároveň zabraňuje unikání vlhkosti z pokožky. Díky obsahu dexpanthenolu (provitamín B5) navíc pomáhá kožním buňkám rychle regenerovat. Proto je pak pokožka pevnější, pružnější a odolnější. „Masti není třeba nanášet příliš. Na celou oblast zadečku stačí troška velikosti hrášku,“ radí lékařka.

Pokud je pokožka pod plenkou už podrážděná, je čas sáhnout po takových přípravcích, jež mají dezinfekční, případně i léčebné účinky. Podle MUDr. Kotalíkové pak přicházejí na řadu masti a krémy s obsahem zinku, zvláště, jsou-li již na pokožce mokvající plošky. Jakmile se kůže zahojí, je správné vrátit se k běžné každodenní ochranné péči namáhané pokožky. 

Soutěžte s námi a vyhrajte Bepanthen Care Mast.

Tagy: krém na opruzeniny | masti

Komentáře